Spajić dabl-dablom donela bronzu Poljoprivrednom

425

Košarkašice Poljoprivrednog fakulteta osvojile su bronzanu medalju u ligi Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Poljoprivrednice su u meču za treće mesto savladale Pravni fakultet rezultatom 47:39 (11:3, 15:13, 11:14, 10:9). Pobedničku ekipu  predvodila je centar Gordana Spajić koja je postigla 17 poena i uhvatila 14 lopti. Na drugoj strani se istakla Ana Čučkov sa 13 postignutih koševa.

Poljoprivredni je započeo meč jako u odbrani i napadu. Na to su im odgovorile igračice Pravnog, ali samo u defanzivi. Prva četvrtina je bila dosta neefikasna, a prve poene je postigla Spajić. Na 3:0 je povisila Hristov pogotkom sa linije penala, a smanjila je Nađa Vidaković (3:2). Od tog momenta, postojala je samo jedna ekipa na terenu. Poljoprivrednice su igrale veoma dobro u odbrani, sve su stizale da preuzmu, a mis-meč situacije košarkašice Pravnog nisu uspele da iskoriste. Pravnice su postigle samo jedan poen do kraja ovog perioda, dok je Poljoprivredni postigao osam, pa je na kraju ove četvrtine bilo 11:3 za Poljoprivredni fakultet.

Drugi period je bio dosta bolji za Pravni fakultet. Nastavile su devojke iz Bulevara Kralja Aleksandra da igraju dobro u defanzivi na početku četvrtine, no brzo su ušle u bonus, pa su morale da pripaze. Iako je ova deonica za Poljo nešto slabije krenula, devojke iz Zemuna su brzo našle odgovor na napade Pravnog. Nastavile su da igraju dobru odbranu, a bile su dominantne u skoku. Na nešto više od dva minuta do kraja poluvremena, Poljoprivredni je poveo dvocifrenom razlikom posle pogotka Pijuk (21:11). Ipak, to nije obeshrabrilo pravnice koje su mini serijom 5:0 prepolovile zaostatak (21:16). Na minut i 20 sekundi do kraja je Poljoprivredni zatražio minut odmora, a to im se isplatilo pošto su košarkašice ovog tima do kraja četvrtine uzvratile serijom 5:0 i na poluvreme otišle sa plus 10 (26:16).

Pravni fakultet Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
15 Sanja Šaula
Ana Čučkov je dobro otvorila drugi deo utakmice za Pravni. Postigla je pet od sedam poena na počektu trećeg perioda za svoj tim, a uz to je odbrana bila na visokom nivou, pa je zaostatak opet iznosio pet poena (28:23 za Poljo). Problemi za poljoprivrednice u drugom poluvremenu su uglavnom bili u organizaciji napada. Košarkašice ove ekipe su igrale istu akciju nekoliko napada uzastopno, te su to pravnice pročitale i kaznile. Ipak, posle tajm-auta na sredini ovog dela igre se situacija za Poljoprivredni stabilizovala. Spajićeva je pogodila posle pauze prvo za dva, a potom i sa linije penala. Odbrana Pravnog je u tim trenucima počela da se skuplja, a to je ostavilo prostora šuterima ekipe iz Zemuna van linije 6,75, što su one i koristile. Pravni jeste dobio ovu četvrtinu (14:11), ali je prednost i dalje bila na strani Poljoprivrednog pred ulazak u poslednji kvartal (37:30).

Završna četvrtina je počela sa puno promašaja na obe strane. Ekipe su u prvih pet minuta kombinovano šutrale 1/9, a jedini pogodak je bio delo Ane Čučkov za smanjenje prednosti na minus pet (37:32). Na to je trener Poljoprivrednog Pavle Antić reagovao tajm-autom, što se ispostavilo kao prava odluka. Prelomna tačka ovog meča za treće mesto je bila tehnička greška klupi Pravnog fakulteta na tri minuta do kraja meča (37:32). Aleksandra Pijuk je pogodila jedno slobodno bacanje, a potom i asistirala Gordani Spajić za nedostižnih plus osam (40:32). Pokušavale su pravnice da sustignu prednost, ali je Spajić pogađala u završnici i donela svom timu medalju. Na kraju, 47:39 za slavlje poljoprivrednog fakulteta.

Poljoprivredni fakultet Poeni Šut za 1p Šut za 2p Šut za 3p Of. Skok Def. skok Asisten. Blokada Iz. Lopta Ukr. lopta
10 Anđela Jakovljević 1 1/2 3 4 1 1
Trener Poljoprivrednog fakulteta Pavle Antić je rekao da se oseća sjajno posle osvojene medalje, a istakao je i da je tokom cele sezone njegova ekipa imala kadrovskih problema. „Osećam se sjajno. Moram, pre svega, da kažem da mi cele sezone igramo bez tri standardne igračice iz petorke i to je uzrokovalo neke probleme u našoj igri tokom godine. Neke devojke su morale da igraju neke pozicije koje inače ne igraju. Takođe, ovo je uticalo na brojnost devojaka na utakmicama, gde ih je često bilo po pet, šest, sedam što značajno umanjuje mogućnosti što se naše igre tiče. Sve je to učinilo da ova bronzana medalja bude ovako slatka. Izuzetno sam ponosan kako su sve ovo iznele i skupile se na kraju sezone, i dale sve od sebe da na kraju pobedimo danas“, rekao je Antić.

Na drugoj strani, bek Pravnog fakulteta Nađa Vidaković je bila razočarana porazom, ali je čestitala Poljoprivrednom na medalji i iznela svoje utiske ovog meča. „Bila je teška borba, znale smo to od početka. Napeta utakmica, bilo je puno nervoze. Nas nije išao šut, stali su nam u zonu. Kada nas je krenulo, popustili smo,  pa onda par glupih grešaka. Bilo je i tenzije na klupi. Ipak, čestitam protivnicama, zaslužile su pobedu“, završila je Vidaković.

Prethodni tekstVelimir Ratković: Za titulu nam uvek malo nedostaje!