SportIndeks.rs

Sjajni Šakotić za trijumf Šumarskog

15304034_1227180367343770_217277390_o

Ekipa Šumarskog fakulteta ostvarila je trijumf nad ekipom Geografskog fakulteta 56:44 (13:11, 15:14, 10:12, 17:7) u okviru SSUB lige. Ključni deo utakmice je bio početak poslednje deonice, kada je ekipa Šumarskog nadoknadila minus od pet poena.  Tandem Šakotić-Pribić doprineo je pobedi uz, kombinovano, 33 postignutih poena.

15303924_1227180414010432_2130447801_o

Prva četvrtina je predstavljala ispitivanje snaga sa obe strane, igralo se koš za koš.Najlepša akcija viđena je pri kraju deonice kada je košarkaš Šumarskog, Arsić pronašao Bajića koji je poentirao uz faul. Dodatno slobodno nije iskoristo, pa se prva četvrtina završila na +2 za domaće.

15271262_1227180320677108_2055654112_o

Druga deonica je nastavljena u istom ritmu u kojem je prva završena. Sjajni su bili Popović iz ekipe Šumarskog i Stanojević iz Geografskog sa po 7 poena u ovoj četvrtini. Popović je borbenošću ostvario ofanzivni skok, a potom i poentirao uz faul. Pobegao je domaćin na +6, ali trojkom uz zvuk sirene Ristić je vratio goste u igru.

Treći deo doneo je i najlepši potez utakmice. Prvo je Pribić ukrao loptu i dodao je Šakotiću koji šalje pas nazad ka Pribiću kroz noge protivničkog igrača .Taman kad su svi mislili da će on lagano da poentira, Pribić provlači loptu iza ledja i vraća je Šakotiću koji lagano završava ovu akciju .

Četvrta četvrtina je bila rutinska. Šumarski je držao protivnike na odstojanju od najmanje -6. Geografski nisu išla ni slobodna bacanja u ovoj četvrtini (3/6). Uz to su imali samo jedan koš iz igre. Sa druge strane, raspucao se Šakotić koji je stavio tačku trojkom uz zvuk sirene .

Od pojedinaca u redovima Šumarskog izdvojili su se Šakotić koji je imao 21 poen i 9 skokova (od toga 4 u prvoj četvrtini) i Pribić koji je imao 12 poena 4 asistencije i 3 ukradene. Kod Geografa istakao se Stanojevic sa 15 i Vujčić sa 11 poena.

Heroj utakmice Šakotić Istakao je timsku igru kao glavni razlog trijumfa: ,, Bitan faktor je bila naša dobra odbrana, a u napadu smo pogodili neke važne šuteve kada se lomio rezultat. Saigrači su mi timskom igrom omogućili nekoliko otvorenih šuteva koje sam realizovao”, završio je Šakotić.