Sjajni Čukić potopio Filozofski

7

Fudbaleri Prirodno-matematičkog fakulteta ostvarili su veliku pobedu u derbiju Univerzitetske lige proteklog vikenda. Oni su uspeli da u utakmici punoj preokreta  zasluženo slave sa 3:2, golovima Stankova i dvostrukog strelca Čukića.

Ekipe su u meč ušle silno motivisane i odlučne u nameri da dođu do bodova. Prvu veliku šansu na meču imao je igrač Filofskog, Dodić, u četvrtom minutu, ali lopta nije zatresla mrežu protivničke ekipe. I kao što to biva u malom fudbalu, ubrzo je usledila usledila. Filozofi su imali korner, zaboravili su  da osiguraju svoj gol,  sevnula je brza kontra Prirodnjaka, a Stankovu nije bilo teško da neometan sa ivice šesterca matira nemoćnog Stoiljkovića. Posle još jedna sjajne kontre PMF-a njihova prednost mogla je da se poveća, ali se lopta odbila o stativu. Od tog trenutka Filozofi su krenuli da igraju bolje i kontrolišu utakmicu. Nagrada za to stigla je u 13. minutu kada je sjajnu asistenciju Dodića u gol pretvorio kapiten Petrović.

Ekipa filozofskog fakulteta

Već na startu drugog poluvremena Filozofski je stigao do preokreta i vođstva.  Milenković je bio asistent, a na pravom mestu našao se Stefanović. Tada se činilo da će Filozofi do kraja meča  rutinski stići do novih bodova, ali tako nisu mislili Prirdonjaci predvođeni Čukićem. On je već posle nekoliko minuta uspeo da poravna rezultat posle odlične akcije cele ekipe.  Prelomni momenat meča dogodio se u 25. minutu kada su Filozofi kažnjeni za nedovoljno žustru igru, Đorđević nije želeo da faulom spreči opasan napad PMF-a, Čukić je ostao usamljen na drugoj stativi  i nije mu bilo teško da postigne, ispostaviće se, gol vredan 3 boda. Do kraja su Filozofi imali jalovu inicijativu koja nije rezultarala većim šansama, tako je PMF došao do veoma važnog trijuma.

Najbolji igrač meča ,Aleksa Čukić, rekao je da je sreća presudila da njegov tim dođe do pobede u dramatičnoj utakmici.

„ Utakmica je bila neizvesna do samog kraja.  Obe ekipe su mogle da pobede, mi smo imali više sreće i odneli smo pobedu“, rekao je Čukić.