Singidunum udedljivo do finala kupa

154

Košarkaši Univerziteta Singidunum su napravili iznenađenje i savladali ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 62:41 (16:9, 18:7, 13:14, 15:11)  i tako se plasirali u finale kupa Univerzitetskog sportskog saveza Beograda, gde će snage odmeriti sa Visokom školom IKT  Bez ikakve dileme utakmicu su obeležili momci sa Univerziteta Singidunum koji su od početaka do kraja držali konce u svojim rukama i ni u jednom trenutku nisu dozvolili da im se ekipa sa opštine Voždovac približi i učini meč zanimljivijim.

Start utakmice je upotunosti pripao ekipi Singidunuma koja je krenula furiozno i napravila seriju od 12:1. Momci sa popularnog Singija igrali su odlično na obe strane. U odbrani su bili čvrsti i nisu dozvoljavali lake poene protivnicima, dok su u napadu igrali raznovrsno, a najraspoloženiji je bio Varevac sa šest postignutih poena i to uglavnom posle prodora. Na drugoj strani konfuzna i bezenergična igra ekipe FON-a, koja je odigrala ovaj meč posle nepuna 24 časa od povratka sa turnira u Istanbulu. Umor i motivisan protivnik rezultirali su da momci sa opštine Voždovac tek u sedmom minutu utakmice postignu prvi poen iz igre posle prodora Sarića. Na kraju četvrtine rezultat je iznosio 16:8 u korist Singidunuma.

Nastavak donosi istu sliku na terenu, igrači sa Univerziteta Singidunum su igrali i pogađali, dok su košarkaši FON-a bili neprecizni i gubili lopte, čak šest. U ovom periodu najraspoloženiji za igru bili su centri Singija koji su dodatno razvukli odbranu ekipe FON-a, a pogađali su Čolović, Bulaja i Petrović. Na drugoj strani Bogdanović je pokušao da razmrda svoju ekipu sa nekoliko prodora, ali nije uspeo u tome. Na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 34:16.

Treću četvrtinu je obeležila nešto veća energija košarkaša sa opštine Voždovac i to je rezultiralo pobedom u ovom periodu. Svoju ekipu pokušao je da probudi Šćekić sa šest vezanih poena, međutim nije imao adekvatnu pomoć svojih saigrača za preokret. Na drugoj strani blagi pad u igri Singidunuma, ali su u ključnim trenucima stali na loptu i poentirali. Na taj način nisu dozvolili ekipi FON-a da se koliko toliko vrati u meč. U poslednjih 10 minuta ušlo se 47:30 za Singi.

Odlučujući period je protekao kao i veći deo meča, ekipa FON-a je izgledala bezidejno i bezenergično, dok su igrači Singidunuma rutinski priveli meč kraju. U završnici četvrtine viđeno je i nekoliko lepih poteza, a tačku na i stavio je Petrović svojim zakucavanjem za konačan rezultat 62:41.

Najbolji pojedinac ovog meča Kovačević izneo je svoje utiske posle pobede nad velikim rivalom i plasmanom u finale. ” Od starta smo krenuli čvrsto u odbrani i raspoloženo u napadu, tačnije ispoštovali smo dogovor iz svlačionice. Napravili smo razliku od dvadeset poena i u trećoj četvrtini je došlo do blagog opuštanja, ali smo stali na loptu i pogodili neke šuteve, tako da nismo dozvolili protivnicima da se vrate u meč. Zadovoljan sam timskom igrom moje ekipe i čestitao bih protivnicima na fer i korektnoj igri,” istakao je Kovačević.

Na drugoj strani kapiten FON-a Stefan Igrutinović izneo je svoje viđenje ovog meča. ” Veći deo odgovornosti za loše izdanje moje ekipe preuzimam na sebe pošto sam izašao u susret organizaciji i samo 24 časa nakon povratak sa turnira u Istanbulu prihvatio da odigramo ovu utakmicu. Na sve to povredila su nam se dva ključna igrača Vuksanović i Jeković. Ekipa Singidunuma je to iskoristila i zasluženo došla do pobede i plasmana u finale. Mi smo tokom većeg dela meča bili spori, tek smo na trenutke pokazali neku energiju, ali to nije bilo dovoljno za nešto više,” naglasio je Igrutinović.