Singidunum u polufinalu Kupa

201

Univerzitet Singidunum slavio je protiv ekipe Medicinskog fakulteta rezultatom 2:0 (25:21, 25:12) i tako se plasirao u finale Kupa studenata i studentkinja u odbojci orginazovanog od strane Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Posle prvog seta delovalo je kao da će meč biti neizvestan do samog kraja međutim drugi set lako je osvojila ekipa Singidunuma. Najefikasniji pojedinac u pobedničkoj ekipi bio je Uroš Milić sa 10 poena, dok se kod poraženih istakao Rašić sa 5 postignutih poena.

Borba i kvalitetna igra je ono što je viđeno u nekoliko uvodnih poena. Singidunum je vodio tokom čitavog seta. Čulakić i Tornjanski su pogađali polje protivnika u dva navrata, dok je za Medicinski fakultet precizan bio kapiten Cekić. Nakon nekoliko grešaka sa obe strane rezultat je glasio 5:3 za Singidunum. Dizač ekipe Singidunum Varičak bio je raspoložen te je svojim proigravanjima doprineo rezultatu. Tornjanski je paralelu poslao na liniju te je rezultat povećao na 6:4. Igralo se poen za poen do rezultata 14:12. Grešku Medicine iskoristio je Dedović odserviravši as servis i tako promenivši rezultat na 16:12. To je bila ključna serija ekipe Univerziteta Singidunum, koji su ovu prednost održavali do kraja seta. Milić se istakao sa nekoliko sjajnih smečeva. Sa druge strane, u ekipi Medicinskog fakulteta razigrani su bili Marković, Cekić i Rašić međutim nije bilo dovoljno za osvajanje prvog seta, koji je završen rezultatom 25:21 u korist Univerziteta Singidunum.

22 Jovanović V.
Drugi set bio je nešto neizvesniji međutim vodila se velika borba. Medicina je svoju šansu imala preko pomenute trojke iz pređašnjeg seta. Milić i Čulakić su se sa druge strane trudili da meč završe u ovom setu. Pogađali su izuzetno bitne kao i neke teške poene i rezultat je iznosio 6:4 za Singidunum kada je Medicina tražila tajm-aut. Do rezultata 11:10 igralo se poen za poen. Tada je Singidunum napravio jednu od dve ključne serije u ovom setu. Prva serija iznosila je 4:0 gde su paralele i dijegonale pogađali Čulakić i Milić. Seriju je prekinula servis greška Čulakića. Rezultat je bio 15:11. Druga serija je rešila pitanje pobednika. Singidunum je sa 9 vezanih poena stigao do prednosti od 24:11. U tim trenucima proradio je blok ekipe Univerziteta Singidunum koji nije ostavio prostora za tim Medicine da se eventualno vrati u meč. Drugi set je završen rezultatom 25:12 za Univerzitet Sinigudum.

Univerzitet Singidunum Medicinski fakultet
Poeni iz igre 22 15
Poeni iz bloka 3 /
As 4 2
Servis greške 7 11
Greške iz igre 9 10
Kapiten Singidunuma i najbolji pojedinac meča Uroš Milić, smatra da je njegova ekipa zasluženo prošla u finale takmičenja i zaključuje da je prijem bio ključna stvar u ovom meču. „Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Dosta teža je bila za nas od četvrtfinala. Bilo je napeto u početku meča jer nismo imali dobar prijem. Kasnije smo taj segment igre popravili i samim tim smo ušli u finale“, zaključio je Milić.