Singidunum opravdao ulogu favorita- Sokolov i društvo prejaki za mašince

383

Rukometaši Univerziteta Singidunum savladali su ekipu Mašinskog fakulteta sa 28:15 (13:8) u utakmici odigranoj u sportskom centru Vračar.Na osnovu svega prikazanog ekipa Singidunuma je sasvim zasluženo slavila u utakmici koju je obeležio Luka Sokolov. Mašinci nisu imali rešenje za njegove solo akcije i morali su da potptišu kapitulaciju iako su držali priključak tokom celog prvog poluvremena.

Ekipa Singidunuma furiozno je započela meč predvođena Sokolovim. Nemilice je tresao mrežu mašinaca odakle god je stigao. Prvo dva dalekometna hica, na šta je odgovor u protivničkom timu imao jedino Jovanović. Nakon toga četiri gola, koja su uglavnom bila plod izuzetnog driblinga koji poseduje, izmedju kojih je asistirao Antiću. Na drugoj strani, Ilić je dva puta bio precizan sa krila, pa je rezultat na polovini prvog poluvremena iznosio 7:3 u korist Singidunuma. U nastavku prvog dela igre, razbranio se Panić, što je ostavilo prostora Sokolovu, ovoga puta kao asistentu, i Antiću da prednost uvećaju. Mašinci su uspeli da se oporave zahvaljujući Miniću koji je uspeo da iskoristi retke propuste u protivničkoj odbrani, pa je rezultat na pet minuta pre odlaska na odmor glasio 10:5. Do kraja poluvrmena se igralo gol za gol, a pogoci su uglavnom postizani iz brzih kontri u kojima je prednjačio Jovanović na jednoj, i Bošković na drugoj strani. Na odmor se otišlo sa rezultatom 13:8 u korist Singidunuma.

Vulić Petar Đukanović M.

Na samom početku drugog dela igre, mašinci su odavali utisak ekipe koja može da preokrene rezultat. Nekoliko dobrih odbrana, koje su prouzrokovale par izgubljenih lopti Singidunuma, i gol iz kontre Milenkovića nagoveštavali su  neizvesnost u nastavku meča. Rezultat je u tim momentima iznosio 13:10. Medjutim, nakon tog pogotka, prava kanonada u režiji ekipe Singidunuma, koja je nakon sporijeg početka drugog dela meča ponovo preuzela inicijativu. Pet vezanih pogodaka u roku od tri minuta, koje su iskombinovali Bošković i Mladenović, obezbedili su im kapitalnu prednost od 17:10. Pokušali su Jovanović i Ilić da pokrenu seriju kojom bi igrači iz Ulice kraljice Marije uspeli da sustignu ovu prednost, ali izostala je pomoć saigrača u tim trenucima. Kod rezultata 19:13, nakon iskorišćenog sedmerca od strane Djukanovića, igra Mašinskog fakulteta se potpuno raspala. Uspeli su da izgube četiri vezane lopte u napadu i omoguće protivniku da pogocima iz kontri stigne do osam golova prednosti 21:13. Jovanović i Ilić su opet pripretili, a Danilović i Djuknović sa sedmerca odbili te napade. U završnih pet minuta usledila je nova serija izgubljenih lopti mašinaca, koju su rutinskom realizacijom iz kontri znali da kazne rezervisti Singidunuma. Na kraju 28:15 za jednog od pretendenata na visok plasman ove sezone.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Sokolov iz ekipe Singidunuma sa sedam pogodaka, dok se sa druge strane istakao Ilić sa pet recki kraj svog imena.

Crveni kartoni / 0

Luka Sokolov je nakon zavšetka utakmice čestitao protivnicima na fer i korektnoj partiji. “Otvorili smo utakmicu sa par lepih golova i onda je sve krenulo u dobrom smeru, nakon čega smo rutinski priveli utakmicu kraju”, istakao je za naš sajt najzapaženiji akter ovog susreta.