Singidunum lako do trijumfa

251

U okviru petog kola lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda, košarkaši Univerziteta Singidunum savladali su kolege sa Fakulteta za sport Union Nikola Tesla rezultatom 76:32 (21:13, 20:4, 12:9, 23:6). U meču odigranom u sali KK Žarkovo, momci iz Danijelove ulice odneli su ubedljivu pobedu.

Utakmicu je otvorio košarkaš Singidunuma Bahtić najpre sa dva pogođena bacanja, a zatim laganim polaganjem u kontranapadu (4:0). Prve poene za Fakultet Union postigao je Jordanović i to van linije za tri poena (4:3). Ekipa Singidunuma vršila je presing i konstantan pritisak na protivnika što im je omogućilo 6-0 seriju i lake poene iz kontre (10:3). Seriju protivnika prekinuo je Jovanović zakucavanjem na asistenciju Stojanovića. U narednom napadu ekipa Singidunuma izgubila je loptu što je u Jovanović iskoristio da u kontranapadu pokaže svoje atletske sposobnosti iizvede atraktivno zakucavanje (10:7). Na ovu mini seriju momci sa Sinigdunuma odgovorili su sa još agresivnijom odbranom i tri ukradene lopte koje su pretvorili u lake poene (16:7). Do kraja četvrtine igralo se koš za košem (21:13).

U drugoj deonici viđena je dominacija košarkaša Singidunuma. Odlična timska igra koja se zasnivala na čvrstoj odbrani i presingu po celom terenu implicirala je ukradene lopte a zatim i sigurne poene. U ovom delu igre istakao se Varevac sa šest postignutih poena. Odbrana Singidunuma bila je nerešiva engima za momke sa Fakulteta za sport Union Nikola Tesla, koji su postigli svega četiri poena. Na odmor se otišlo rezultatom 41:17.

Drugo poluvreme otvoreno je poenima momaka sa Uniona Jovanovića i Jordanovića (41:21). Mini seriju prekinuo je Stevanović sa linije penala (43:21). Igralo se prilično brzo sa puno trčanja i puno izgubljenih lopti, čak 6 na obe strane. U ovoj deonici viđena je čvršća igra Fakulteta Union, ali razlika u kvalitetu bila je očita, pa su košarkaši Singidunuma i ovu četvrtinu rešili u svoju korist. U zadnju deonicu otišli su sa +27 (53:26).

Ukradene 17 7
Prva tri minuta poslednje četvritne igralo se poen za poenom. Četiri poena Paunovića za Singidunum na jednoj strani, odnosno po dva za Joradnovića I Jovanovića na drugoj. Nakon čvršće igre na startu poslednje deonice, usledila je 14-0 serija Singidunuma koja je do kraja slomila protivnika. U seriji se istakao Gligorić sa šest postignutih poena. Utakmica je završena rezultatom 76:32.