Singidunum jači od Veterine

222

U okviru petog kola Prvenstva studenata i studentkinja Beogradu, Univezitet Singidunum je porazio Fakultet veterinarske medicine rezultatom 22:19 (13:9, 9:10). meč je održan u balonu Sinđelić. Najefikasniji igrač bio je student Univerziteta Singidunum Miloš Grujičić sa deset golova.

Prvi napad pripao je Singidunumu, ali usled faula u napadu Đukanovića, oni ostaju bez lopte prepustivši je veterini. Napad Veterinarskog fakulteta se završava neuspešnim šutem Svilanovića, a nakon toga su uspeli da povrate loptu i prigrabe još jednu priliku za gol, ali golman Singidunuma je uspešno odbranio taj pokušaj. Prvi gol za Singidunum postiže Grujićić u drugom minutu, a zatim i drugi. Veterina ubrzo postiže svoj prvi gol (2:1). Posle dva promašena šuta, Grujičić vezuje četiri gola. Za Univerzitet Singidunum golove su zatim postigli Čobanović i Savić (6:3). Igrači Singidunuma su nastavili da povećavaju razliku već u narednim napadima, golovima Basare i ponovo Grujičića koji pogađa dva puta. Nakon toga Grujučić zbog greške dobija isključenje od četiri minuta. U 16. minutu rezultat je iznosio 12:6, ali su veterinari uspeli da do kraja postignu još tri gola i smanje prednost protivnika na četiri gola (13:9).

Davidović B.
U drugom poluvremenu su zamenjene uloge, veterinari su bili efikasniji u ovom periodu, no zbog razlike iz prvog 20-ominutnog dela igre Singidunum je ipak odneo pobedu. Basara postiže prvi gol u drugoj polovini, dok veterinu gotovo do izjednačenja vode Savić, Čobanović i Trundžić.  Nakon što se vratio u igru Grujičić postiže dva gola, a nakon njega i Đukanović i Mladenović (18:14). Do kraja rukometaši Singidunuma su postigli još četiri pogotka, dok su veterinari preko Čobanovića i Savića uspeli da smanje razliku na tri gola, ali nije im ostalo vremena da možda taj rezultat i preokrenu. Veterina utakmicu završava kao poražena rezultatom 22:19.