Singidunum bolji od Vojne akademije

205

Košarkaši Univerziteta Singidunum savladali su Vojnu akademiju rezultatom 48:37 (13:10, 14:16, 4:9, 17:2) u okviru lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda. Singidunum je u poslednoj četvrtini uspeo da prelomi meč u hali Košarkaškog kluba Žarkovo na Košutnjaku.

Veoma lep potez na samom početku meča, Bahtić je realizovao pas koji je sa drugog kraja terena uputio Zdravković za prednost ekipe iz Kumodraža (2:0). Vojnici su promašili šuteve u prva dva napada nakon čega je usledio period izgubljenih lopti na obe strane. Bahtić je to prekinuo ponovo pogodivši za dva poena, dok je Mančev iz kontre upisao prve poene za Vojnu akademiju (4:2). Potom je Zdravković napravio seriju 5:0 pošto je bio precizan u reketu uz jedno bacanje (9:2). Protivnik je zatražio tajm-aut nakon kojeg je Mančev dao još jedan koš (9:4). Čuturilo i Šošević su uzvratili na drugoj strani terena da bi vojnici u samoj završnici vezali šest poena preko Uroševića, Đokića i Pavlovića i rezultatom 13:10 završen je prvi period igre.

23 M.Bahtić

Po tri poena postigle su obe ekipe u prva dva minuta druge četvrtine (16:13). Posle dvojke Pavlovića i jednog realizovanog bacanja Mančeva, trener Singidunuma Čolović zatražio je minut predaha (16:16). Prvo vođstvo vojnicima doneo je Mitrović pogotkom za tri (19:16). Nije dugo trajala ta prednost jer su Bahtić i Zdravković vezali četiri poena, na šta su istom merom odgovorili Pavlović i Olimpović za novu prednost od plus tri (23:20). Košarkaši Singidunuma su preko Krstića izjednačili, a ubrzo i poveli flouterom Bulaje, čemu je prethodilo jedno pogođeno bacanje Olimpovića (25:24). Usledila je rezultatska klackalica u režiji Đokića i Varevca i na poluvreme se otišlo sa prednošću Singidunuma od 27:26.

Mnoštvo izgubljenih lopti na startu drugog poluvremena ukazivalo je da će treća četvrtina biti izrazito neefikasna. Konačno, poene daje Zdravković posle dva ofanzivna skoka (29:26). Nizali su se promašaji oba tima, a u toj seriji loših šuteva vojnici su pogodili dva preko Planojevića i Đokića za novu prednost (30:29). Zdravković je bio precizan na drugom delu terena ali poeni Pavlovića i Mančeva obezbedili su najvećih plus četiri za Vojnu akademiju pred ulazak u poslednju deonicu (35:31).

Šošević je sebi obezbedio lake poene u kontri pošto je ukrao loptu (35:33). Nedugo zatim Zdravković je iznudio nesportski faul, donevši svom timu čak četiri poena iz tog napada za ponovni preokret (37:35). Izjednačio je Pavlović sa bacanja, ali to je sve što smo videli od njegovog tima u ovoj četvrtini. Opet na scenu stupa Zdravković koji je pogodio uz faul da bi promašeno bacanje ofanzivnim skokom pretvorio u novi koš uz prekršaj. Postigao je i dodatni poen (42:37). Ni tajm-aut nije pomogao rivalu, Bulaja je iskoristio dve asistencije Krstića za tada već ubedljivih plus devet (46:37). Slab kraj meča bolje su iskoristili košarkaši Singidunuma i došli do sigurne pobede (48:37).

Najefikasniji u redovima Singidunuma bio je Zdravković sa 19 poena, dok se kod Vojne akademija istakao Pavlović sa 12.