Singi do pobede nakon produžetka

170

Košaraši Univerziteta Singidunum savladali su ekipu Visoke sportske i zdravstvene škole posle produžetka 64:58 (20:16, 11:14, 6:11, 18:14, 9:3) u okviru šestog vikenda USSB lige. Viša sportska je bila brojčano slabija, ali im to nije predsavljalo prepreku da odigraju čvrsto tokom cele utakmice i namuče svog protivnika.

Singidunum je otvorio utakmicu serijom 7:3. Čolović je prednjačio na oba kaja parketa u timu Singija. Asistirao je, skakao i postizao poene. Na drugoj strani su svoj tim u igri držali Živković i Dabanović. U šestom minutu je bilo 16:9 u korist Singidunuma. Singi je dobro šutirao, pogodivši sedam od 10 svojih šuteva na početku utakmice, dok je Viša poslovna tri puta bila precizna. Singidunumovi igrači su igrali timski, o čemu svedoči veliki broj asistiranih poena. Do kraja prve četvrtine, Viša sportska je smanjila prednost protivnika, a ističe se Zdravkovićeva blokada nad Živkovićem u kontri 30 sekundi do kraja četvrtine. Na kraju uvodnog perioda je bilo 20:16 za Singidunum.

Druga deonica je počelo dosta izjednačeno. Singidunum je držao prednost od dva do četiri poena. Pri kraju prvog poluvremena je bilo 24:20, ali je potom jedan košarkaš Singidunuma napravio nesportsku ličnu grešku. Od tog momenta, Viša sportska škola postiže šest poena, pre svega preko slobodnih bacanja Čuturila. Rakčević i Živković su postigli nove poene i tako smanjili prednost na Singidunuma na minus jedan na poluvremenu (31:30). Sportisti su imali dosta manje izgubljenih lopti, a i nadskakali su svog protivnika u ovom delu utakmice.

Enis je otvorio treću četvrtinu pogocima sa linije penala za Singi, a jedini pogodak iz igre u prvih pet minuta ove četvrtine je postigao Glligorić. Na drugoj strani je bila suprotna situacija. Posle uvodnih nekoliko promašaja, Živković je postigao dve trojke i uz Dabanovićev pogodak za dva poena, sportisti su poveli prvi put posle prvog minuta utakmice (38:35). Na ovu seriju je Singidunum reagovao tajm-autom. Ova pauza im nije bila previše od pomoći, pošto su potom postigli još dva poena preko Čolovića, dok je Jovičić pogodio trojku i doneo plus četiri svom timu pred ulazak u poslednju deonicu (41:37).

Poslednja četvrtina je počela novom nesportskom ličnom greškom za Singidunum. Dabanović je, međutim, realizovao jedno slobodno bacanje, dok je ekstra posed ostao neiskorišćen. Od tog momenta, Singidunum vezuje sedam poena, naspram dva Više sportske, što je primoralo klupu sportista na tajm-aut pri rezultatu 46:44 u njihovu korist. Posle pauze, Singidunumu je dosuđena nova nesportska lična, ali i ovog puta su njihovi protivnici iskoristili samo jedno slobodno bacanje i tako propustili šansu da prelome utakmicu. Nekoliko minuta do kraja utakmice, rezultat je bio 52:50, a Sinigdunum je iskoristio tajm-aut kako bi se što bolje spremio za završnicu. Posle pauze su Zdravković i Čolović pogodili po jedno slobodno bacanje za izjednačenje, a na minut do kraja je Čolović pogodio trojku za Singi za plus tri (55:52). Na suprotnoj strani je istom merom uzvratio Živković za izjednačenje, a Singidunum je iskoristio tajm-aut kako bi osmislio akciju za poslednji napad. Ovu šansu da odnesu pobedu u regularnom delu utakmice, igrači Singidunuma nisu iskoristili, pa je posle 40 minuta igre bilo 55:55.

U produžetku je do izražaja došla fizička sprema i duža klupa Singidunuma. Bulaja je prvo poentirao uz faul za prednost Singidunuma od plus dva (57:55), da bi Čolović ovo povećao na plus četiri posle lepog rolinga i polaganja. Živković je uzvratio pogotkom za dva poen, ali je tačku na utakmicu stavio Zdravković trojkom za plus pet (62:57). Živković je potom pogodio jedno slobodno bacanje, a poslednji poene postigao Gligorić za konačnih 64:58.

Najefikasniji u timu Univerziteta Singidunum je bio Čolović sa 17 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je na drugoj strani prednjačio Živković sa 25 poena i šest asistencija.

Bek Singidunuma Gligorić, istakao je da je zadovoljan pobedom, iako je njegova ekipa igrala slabije od očekivanog. “Bilo nas je nešto manje nego inače, pa nismo mogli da korigujemo igru kako je trebalo. Na početku smo imali snage, ali je kako je utakmica odmicala ona nestajala. Ipak smo u drugom poluvremenu da nadjemo svoj ritam i tako odnesemo pobedu u ovom meču“, završio je Gligorić.