Šesta titula za futsalerke FSFV-a

986

Futsalerke Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja savladale su Kriminalističko-policijski univerzitet sa 5:3 (4:2) u finalnoj utakmici Prvenstva studentkinja Beograda koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Druga utakmica „Finalnog dana USSB-a“ u hali „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu nije donela veliku rezultatsku neizvesnost. Tim sa Košutnjaka je rano stekao prednost koju je do kraja meča održavao, najviše zahvaljujući Emiliji Simić koja je het-trikom ponela epitet MVP-a.

Posle samo 40-ak sekundi igre FSFV je došao do prednosti. Miloševićeva je prošla po desnoj strani i uputila povratnu loptu do Simićeve koja je bila siguran egzekutor (1:0). Malo je falilo da rival izjednači iz prve ozbiljnije akcije, Milenkovićeva je šutirala, a odbijena lopta je prošla malo pored stative. Do osmog minuta Mićićeva je krajnjim naporom uspela da zaustavi tri prilike i ostavi tim na golu zaostatka. Ipak, bila je nemoćna nakon što je Simićeva ukrala loptu poslednjem igraču odbrane i u situaciji „jedan na jedan“ poslala loptu u donji desni ugao gola (2:0). Kuhutova je tri minuta kasnije zamalo povisila prednost, ali njen udarac odbio se od stative u polje. Igrao se dvanaesti minut kada Pavlovićeva iz izgledne pozicije nije savladala Kovićevu, posle čega je usledila kazna. Dimitrijevićeva je povukla loptu sa svoje polovine, izbacila odbranu protivnika i pogodila pravo mesto (3:0). Već u sledećem napadu Filipovićeva je postigla i četvrti gol za FSFV udarcem sa ivice kaznenog (4:0). Posle tajm-auta, ekipa KPU-a se konsolidovala i sa dva brza pogotka u finišu poluvremena najavila zanimljiviji nastavak susreta. Milenkovićeva je najpre asistirala Vučkovićevoj, da bi u poslednjem napadu i sama zatresla mrežu šutem iz daljine (4:2).

Kriminalističko-policijski univerzitet Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja
1 Milica Nikolić (g) 1 Nikolina Ković (g)
12 Dragana Mićić (g) (c) 2 Andriana Krstić
2 Katarina Lazić 4 Danica Jenić
3 Marija Milićević 6 Tamara Dimitrijević (c)
13 Milica Pavlović 19 Daniela Kuhut
Start drugog dela igre nagoveštavao je da bi meč mogao da dobije neizvesniji tok. Milićevićeva je dobro šutirala, međutim Dimitrijevićeva je požrtvovano intervenisala i spečila dalje topljenje vođstva. FSFV se ubrzo oslobodio pritiska, ponovo su njihove futsalerke kontrolisale posed lopte iz čega se javio veliki proj šansi. Propustile su čak četiri, dva puta je okvir gola bio saveznik policajki. Njihovu inicijativu su na trenutak prekinula dva pokušaja na drugom kraju terena koja nisu ozbiljnije ugrozili Kovićevu. U 24. minutu Filipovićeva je uputila centaršut iz auta, odbrana KPU-a je loše reagovala pa Simićevoj nije bilo teško da postigne svoj treći gol (5:2). Golmanka KPU-a održavala je svoj tim u narednim minutima. Pet minuta pre kraja, Milićevićeva je sa sredine terena povela loptu, predriblala dve protivnice i postigla pogodak za minus dva (5:3). Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih pokušaja, tako da su sportiskinje osvojile trofej.

Emilija Simić, futsalerka Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja i MVP finala istakla je da je prezadovoljna sezonom. „Veoma sam zadovoljna današnjim nastupom i sezonom uopšte. KPU je bio naš najveći rival tokom cele lige, srećna sam što smo uspeli da dođemo do pobede. Očekujem da nastavimo sa nizom i sledeće godine“, izjavila je Simićeva.

Kapiten Kriminalističko-policijskog univerziteta Dragana Mićić bila je razočarana završnom utakmicom. „Ne mogu biti oduševljena posle jedne ovakve utakmice. Nismo očekivale da ćemo tako lako izgubiti, ali idemo dalje. Čestitam FSFV-u na trofeju i fer i korektnoj igri. Tu smo i narednih godina“, prokomentarisala je Mićićeva.

Drugi put zaredom, a ukupno šesti, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja je došao do zlata. Kriminalističko-policijski univerzitet osvojio je srebro, dok je u utakmici za bronzanu medalju Vojna akademija savladala Fakultet organizacionih nauka sa 1:0.

Prethodni tekstAkademija poslovnih studija sigurno do finala
Naredni tekstZlatni pravnici!
Završio sam ETŠ "Nikola Tesla". Trenutno sam student druge godine novinarstva na FPN-u. Ceo život pratim sport, naročito fudbal i košarku. Želeo bih da se bavim sportskim novinarstvom i izveštavam sa najvećih takmičenja.