Senzacija ETF-a – Mašinci zaustavljeni u četvrtfinalu

354

Odbojkaši Elektrotehničkog fakulteta pobedili su u četvrtfinalu Kupa ekipu Mašinskog rezultatom 2:1, po setovima 25:22, 20:25 i 15:13. ETF je ovim trijumfom napravio najveće iznenađenje u dosadašnjem toku takmičenja, s obzirom na činjenicu da su kao ekipa koja je ove sezone izborila plasman u viši rang izbacili šampione Prve lige. U polufinalu će se već danas sastati sa odbojkašima Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.

Obe ekipe su počele utakmicu snažnom igrom u napadu, uspešan je bio Bubulj sa jedne, a Aleksić sa druge strane mreže. Prvi su do većeg vođstva došli momci sa ETF-a 7:4, međutim Mašinci su preokrenuli neodbranjivim servisima Milisavljevića na 7:11. Kasavica je doneo novo izjednačenja, a onda je usledio period kada su ekipe igrale poen za poen. U samu završnicu ETF je ušao sa plus dva, posle bloka Pejića na Milisavljeviću bilo je 20:18. Do kraja seta povećali su prednost, a tačku na prvi set stavio je tehničar Urošević kuvanjem za 25:22.

Mašinski fakultet ETF
Poeni iz napada 32 28
Poeni iz bloka 5 7
As servisi 4 6
Servis greške 9 10
Greške iz igre 10 9

Drugi set bolje otvaraju motivisani odbojkaši ETF-a, koji su na servis Kasavice došli do prednosti 4:1. Odlična igra u odbrani pre svega libera Milanova, omogućila je Uroševiću da organizuje raznovrsne napade, pa su tako povećali vođstvo na 8:3. Njihovu seriju prekinuo je srednjak Mašinskog – Stanojlović sa vezanim poenima iz napada i bloka, a sredinom seta izjednačenje je doneo Bubulj (11:11). Period odlične igre Milisavljevića i Stanojlovića doveo je do prednosti Mašince od 19:15. Isti igrači su do kraja seta držali igru svoje ekipe na visokom nivou, te su aktuelni šampioni izborili igranje taj brejka. Rezultat drugog dela bio je 25:20.

Mašinski fakultet

Mašinci su odlučujući set počeli sigurnije, napadima sa korekcije poveli su sa 4:2. Gajić i Aleksić sa ETF-a uspešnim poenima iz servisa i bloka preokrenuli su na 4:6. Mašinski je ponovo preko Milisavljevića izjednačio na 8:8. ETF je servisima Gavrića poveo sa 10:8, ali je sa dve vezane greške vratio protivnike u igru. U egal završnici sigurni su bili Aleksić, Kasavica i Gajić sa ETF-a, dok je Mašince održavao samo korektor. ETF je iskoristio prvu meč loptu i kuvanjem najboljeg igrača ovog meča Aleksića došao je do pobede. Treći set je završen rezultatom 15:13.