Sedma pobeda poljoprivrednica!

421

Nedeljni program četrnaestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu doneo je tri susreta ženske konkurencije, a u drugom, odigranom u zemunskoj hali ,,Vizura,” košarkašice Poljoprivrednog fakulteta bile su bolje od ekipe Medicinskog fakulteta rezultatom 33:27 (7:2, 10:12, 10:11, 6:2). Veći broj igračica u rotaciji doneo je pobedu poljoprivrednicama, iako se u jednom delu utakmice igralo i 4 na 4, nakon povrede igračice Medicinskog.

Duel je poenima otvorila ekipa Poljoprivrednog. Pogodila je Hristov za dva nakon defanzivnog skoka i asistencije Gordane Spajić, a potom se upisala i Vidojevićeva, polovičnim šutem sa linije penala (3:0). Igračice Medicinskog nikako nisu uspevale da pronađu put do koša u uvodna četiri minuta utakmice, ali na njihovu sreću protivnice ih za to nisu kaznile. Ušlo se u peti minut kada su se košarkašice iz ulice Doktora Subotića konačno upisale na semafor. Precizna za dva bila je Bojat, smanjivši zaostatak svog tima na samo ,,pola koša” (3:2). Ispostavilo se kasnije da su to bili i jedini poeni doktorki u prvoj četvrtini, dok su poljoprivrednice dodatno uvećale vođstvo. Pogodila je prvo Žujevićeva za dva, a konačan rezultat prvih osam minuta koji je glasio 7:2, postavila je Jakovljevićeva iskoristivši dodavanje Boškovićeve

Nastavila je na početku druge deonice Boškovićeva tamo gde je stala na kraju prve. Nakon asistencije, upisala je i svoje prve poene na utakmici pogodivši trojku za 10:2. I naredna dva napada oba tima završena su poenima, a onda su krenule da se nižu izgubljene lopte na obe strane. Jednu takvu oduzela je Civrićeva i iz kontre poentirala za Medicinski (14:7). Nastavak utakmice doneo je i nastavak serije doktorki i dodatno smanjenje razlike. Košarkašice Poljoprivrednog fakulteta nisu uspevale da dođu do poena u tri vezane akcije, a Civrićeva je na drugoj strani to znala da kazni, upisavši svoje nove poene. Uspela je Boškovićeva da prekine lošu seriju svog tima na minut do kraja pogotkom za dva, međutim ostalo je vremena i za napad doktorki. Trojku je ubacila Lerinc i na poluvreme se otišlo sa prednošću poljoprivrednica od 17:14.

Drugih šesnaest minuta započeli su faulom Poljoprivrednog. Lerinc je dobila udarac i morala je da napusti parket, a usled nedostatka izmena u ekipi Medicinskog utakmica je nastavljena četiri na četiri. To ipak nije smetalo doktorkama, koje su preko Jelićeve prve došle do poena u četvrtini (17:16). Veći prostor na terenu zbog igre sa po košarkašicom manje pomogao je i jednoj i drugoj ekipi da lakše dolaze do poena u nastavku meča. Hristov se u tim momentima vratila na parket i sa pet poena u dva napada poljoprivrednice su se ponovo rezultatski odvojile (22:16). Tandemu Medicinskog Bojat-Civrić nije smetao zaostatak i na polovini četvrtine doktorke su stigle opet na minus jedan (22:21). Do kraja trećeg perioda vođstvo poljoprivrednica nije se osetnije menjalo, pogađale su košarkašice i jedne i druge ekipe, a u poslednji kvartal ušlo se sa rezultatom 27:25.

Anđela Jakoviljević 10

Poslednjih osam minuta bili su i najneefikasniji. Vratila se u međuvremenu na parket i Lerinc i ponovo se igralo pet na pet, a nakon polaganja Civrićeve u uvodnom napadu Medicinski je prvi put došao do izjednačenja (27:27). Rezultatski egal kratko je trajao jer su poljoprivrednice ubrzo došle do novih poena. Na asistenciju Dragane Spajić dvojku je upisala Žujevićeva, a potom je na isteku četvrtog minuta pogodila i za tri (32:27). Bojat na drugoj strani nije iskoristila slobodna bacanja da smanji prednost poljoprivrednica i u poslednji minut ušlo se sa zaostatkom Medicinskog od minus pet. Konačan rezultat utakmice (33:27) postavila je Hristov, pogodivši jedno od dva slobodna bacanja.