Saobraćajnom titula u kupu USSB-a!

1402

Rukometaši Saobraćajnog fakulteta osovojili su USSB kup! Oni su u finalu savladali ekipu Univerziteta Singidunum rezultatom 16:14 (7:8). Iako je na poluvemenu Singi stigao do vođstva, saobraćajci su na polovini drugog poluvremena ušli u dobar ritam i stigli do pobede.

Utakmicu je otvorio gol Basare za vođstvo Singidunuma 1:0. Obe ekipe su pokazale grupu igru, pa je usledio penal za Saobraćajni, a precizan je bio Ćirković. Saobraćajci su u nastavku imali dobre realizacije napada, vezali su tri gola za vođstvo 6:3. Usledio je tajmaut koji su tražili rukometaši Singija. Nakon pauze, „crveni“ su vidno poboljšali igru. Sa krila je za 6:4 gol dao Miladinović, a potom je precizan bio i Antić. Četiri minuta pre kraja pri izjednačenju 6:6, Saobraćajni je zatražio tajm aut. Golom Petreševića saobraćajci stiču minimalnu prednost. Ipak, Tešić je u sledećem napadu Singidunuma loptu poslao u okvir gola i ponovo izjednačio. Minut pre kraja u ekipi “žutih” isključen je Toković. Protivnici su odlično iskoristili igrača više i pogotkom Antića na pluvreme otišli sa golom prednosti.

25 Mlađenović N.
Prvi deo drugog poluvremena bio je neizvestan kao kraj prethodnog. Igralo se gol za gol. Sa linije sedam metara ponovo je precizan bio Ćirković za 8:8. Singi je u nastavku učvrstio odbranu, a na golu je briljirao Minić. Vidaković je saobraćajcima doneo 10. gol, ali je na drugoj strani uzvratio Tešić. Pri izjednačenju od 12:12, Saobraćajni je uspeo da povrati uigranost sa početka i stekne prednost od 14:12 golovima Petreševića i Vidakovića. Usledio je tajm aut Singidunuma. Ipak, uprkos trudu i u odbrani i u napadu singijevci nisu uspeli da zaustve nalet Saobraćajnog u poslednjim minutima. Toković je dao 16. gol za ekipu „žutih“, a u poslednjim sekundama meča Antić je smanjio prednost pobednika na 16:14. Ekipa Saobraćajnog fakulteta je tako osvojila titulu u kupu.

Crveni kartoni / /
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Ćirković sa četiri pogotka iz penala i Petrešević sa isto toliko golova iz igre. Na drugoj strani, najbolji je bio Antić, postigavši takođe četiri gola, dva sa linije sedam metata i dva iz igre.

Nakon utakmice i osvajanja titule, igrač Saobraćajnog fakulteta Petar Toković istakao je zahvalnost prema navijačima koji su došli da ih podrže, ali i čestitao protivnicima na fer igri. „Svaku utakmicu do finala smo dobili sa većom razlikom i mislim da smo zasluženo pobedili. Čestitao bih momcima sa Singidunuma ne fer i korektnoj borbi, a mojim saigračima čestitam na pobedi“, rekao je Toković.