Saobraćajni siguran protiv oslabljenih biologa

375

Rukometaši Saobraćajnog fakulteta pobedili su kolege sa Biološkog fakulteta rezultatom 19:16 (10:4) u okviru SUUB lige. Saobraćajci su pitanje pobednika rešili već u prvom delu, a dodatna pogodnost im je bila manjak protivničkih igrača.

Već u uvodnim minutama, saobraćajci su poveli sa 2:0. Strelac je prvo bio krilo Prčetić a onda bek Šmigić. Prvi pogodak biloga delo je Kalinića koji je za 3:1 matirao nemoćnog golamana Đurašića. Nekoliko narednih minuta obeležili su upravo čuvari mreža. Na jednoj strani dobar je bio Marković, a na drugoj Đurašić koji je dva puta odbranio šuteve Milovanovića. Ipak, četiri uzastopna pogotka doveli su u devetom minutu igrače Saobraćajnog fakulteta u osetnu prednost od 7:1. Dva puta je pogađao desno krilo Ćirković, a po jednom Šmigić i Ristić. Saobraćajci su svoju igru bazirali upravo na stalnom višku po bokovima. Na drugoj strani, biolozi su najčešće napadali preko raspoloženog Tice. Upravo je pivotmen biologa u petnaestom minutu svojim drugim golom na meču smanjio zaostatak na pristojnih 8:4. Ipak, tada su studenti Saobraćajnog fakulteta zaigrali jače u odbrani. Vetar u leđa im je dao drugi golman Stevanović sa dve dobre intervenice. Napad im je predvodio Ristić koji je postigao dva uzastopna gola za vođstvo svog tima od 10:4. Na minut pre kraja prvog dela, biolog Tica je pogodio prečku. Ubrzo zatim, prvih 20 minuta je završeno rezultatom 10:4.

Drugu deonicu otvorio je Stevanović, koji je odbranio šut Milovanovića. Ipak „otpadak“ je pokupio Lakušić i pogodio za 10:5. Na 11:5 u trećem minutu povisio je Ristić svojim petim pogotkom. Pri ovom rezultatu, oba tima su „spustili loptu“, a to je dalje prouzrokovalo veći broj grešaka. Svaka od ekipa je za dva minuta čak tri puta izgubila loptu. Posle serije propalih akcija, bolje su se snašli igrači Biloškog fakulteta. Na čelu sa raspoloženim Ticom, u sedmom minutu postigli su dva gola i tako smanjili rezultat na 11:7. Ipak, dva brza gola Prčetića i Ćirkovića omogućili su saobraćajcima da povećaju prednost na 13:7. Sredinom poluvremena Nikolić je dobio žuti karton zbog igranja nogom, a samo minut kasnije jedino isključenje na meču jer je prestrogo faulirao protivnika. Tada je Biološki fakultet zaigrao bolje i za nepuna tri minuta postigao isto toliko golova. Prvo je sa krila gol dao Lakušić, zatim sa pozicije srednjeg beka Milovanović, i na kraju Tica koji je u tom momentu postigao svoj peti gol. Rezultat je u desetom minutu, posle ovih golova bio 15:11. Tada su saobraćajci preko Ćirkovića i Tokovića vratili rezultat na +6, odnosno 17:11. Petnaesti minut meča dao je nadu da će završnica biti neizvesna. Biolozi Kalinić i Milovanović postigli su ukupno tri gola i smanjili na 17:14. Međutim, klupa Saobraćajnog  je zatražila tajmaut, nakon kog su postigli dva gola i definitivno rešili pitanje pobednika. Strelci su bili Nikolić i Ćirković. Biolog Tica je u poslednjem minutu postigao dva gola, ali nedovoljno za preokret. Na kraju, konačan rezultat je bio 19:16 u korist saobraćajaca.

Tim Saobraćajnog fakulteta je do nove pobede predvodio desno krilo Ćirković sa šest postignutih golova. Kod biologa, najefikasniji je bio pivotmen Tica sa istim brojem pogodaka.

Golman Saobraćajnog fakulteta, Stevanović, čestitao je saigračima i protivnicima na fer igri. „Momci su pokazali karakter i ja im čestitam. Već u ranoj fazi smo poveli i do kraja meča održavali prednost. Drago mi je što sam svojim odbranama doprineo, pre svega timskoj pobedi“, izjavio je Stevanović.