Saobraćajni prošao u finale kupa

347

Futsaleri Saobraćajnog fakulteta savladali su Računarski fakultet rezultatom 4:0 (1:0) u polufinalu Kupa studenata koji organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Saobraćajci su prelomili meč početkom drugog poluvremena i tako uspeli da se domognu finala.

Utakmica je započeta brzim golom Vrcelja koji je ukrao loptu poslednjem igraču odbrane i u situaciji jedan na jedan nadmudrio Drobnjaka za prednost Saobraćajnog (1:0). Već u petom minutu Andrejević je zamalo duplirao prednost, međutim njegov šut iz daljine odbio se od stative u polje. Prvi pokušaj RAF je stvorio u osmom minutu kada je Jaranović bio sporiji od golmana Kovačevića koji je izbio loptu u aut. Terzić je promašio kolosalnu priliku na drugom kraju terena, da bi usledila serija akcija RAF-a. Pokušavali su Dačić i Vukičević, a najbolju šansu propustio je Jaranović kada je precizno šutirao ali je odbrambeni igrač bio na pravom mestu. Saobraćajci su bili blizu drugog gola četiri minuta pre odlaska na odmor, Alimpić je dva puta pokušao da nadmudri Drobnjaka koji je bio na visini zadatka. Isti igrač nije bio precizan ni iz kontre, da bi poslednju priliku u prvom delu propustio Terzić nakon pasa Cvetića tako da se na pauzu otišlo sa minimalnim vođstvom Saobraćajnog.

Saobraćajni fakultet Računarski fakultet
1 Srđan Stevanović (g) Dejan Drobnjak (g)
14 Stefan Milekić

Ponovo su saobraćajci iskoristili sam start kako bi zatresli protivničku mrežu, Cvetić je povukao loptu napred i uposlio Andrejevića kome nije bilo teško da prosledi loptu u gol (2:0). Dve izgledne prilike imao je i Alimpić, da bi već u 24. minutu njegove promašaje ispravio Terzić za ubedljivih 3:0. Računarski je zatražio tajm-aut kako bi se konsolidovali, ali samo dva minuta kasnije bilo je 4:0. Alimpić je iskoristio odbitak od živog zida posle slobodnog udarca i iz prve raspalio loptu u donji levi ugao. Posle punih petnaest minuta RAF je kreirao akciju, Jaranović je uposlio Ristanovića koji je uputio šut direktno u Stevanovića koji je odbio loptu daleko od gola. Vrcelj i Cvetić nisu uspeli da postignu peti gol za Saobraćajni u 31. i 33. minutu. Na drugoj strani dve izgledne šanse nije iskoristio Radovanović, a zatim i Dačić šalje loptu u gol-aut. Poslednji pokušaj na utakmici imao je Sibinov, ali rezultat se više nije menjao.

Igrač Saobraćajnog fakulteta Aleksandar Sibinov u prvi plan je istakao mladost svog tima i izneo skromna očekivanja od finala: „Odigrali smo vrlo dobro, zadovoljni smo pobedom. Ove godine igramo u poprilično izmenjenom sastavu. Ekipa je izuzetno mlada, sastavljen velikim delom od brucoša i zato ovaj uspeh dobija na značaju. Ovo je definitvno kruna sezone. U finalu ćemo igrati sa timom koji je jači od nas, ali daćemo sve od sebe i potrudićemo se da pobedimo.“ , izjavio je Sibinov.