Saobraćajni fakultet slavio u neizvesnoj utakmici

527

U okviru trećeg kola odbojkaške lige Univerziteta u Beogradu, Saobraćajni fakultet je slavio nad ekipom Farmaceutskog fakulteta rezultatom 2:1 (27:25;14:25;15:10). Najefikasniji na meču bio je Grujić sa postignutih 13 poena, od kojih je 6 osvojio u bloku.

Ekipa Farmaceutskog fakulteta bolje je otvorila meč, obezbedivši sebi prednost od 2:0. Murić je postigao prvi poen za Sobraćajni fakultet jakim smečom po bloku protivnika (2:1). Nastavila se odlična partija farmaceuta koji su čuvali svoju prednost sve dorezultata 6:6 kada je Čolakovic ispucao dugu paralelu obezbedivši svom timu izjednačenje. Odlično je funkcionisao dvojni blok Drobnjaka i Filipovića te je Saobraćajni fakultet prvi put stigao do rezultatske prednosti u ovom meču (7:6). Usledila je igra poen za poen koja je držala u neizvesnosti oba tima do samog kraja kada je kapiten farmaceuta Aškić napravio dve greške zaredom i na taj način obezbedio protivnicima osvajanje prvog seta (27:25).

Saobracajni fakultet

Farmaceutski fakultet

5      Čolaković M. 1      Blagojević N.
6      Stojanović S. 2      Grujić D.
7      Drobnjak J. 5      Arsić S.
9      Anđelković N. 8      Blagojević I.
13   Filipović J. 10    Aškić D.
20   Murić V. 11    Jevtić S.
2     Rafailović S. -libero 12    Rašić B.
18    Jevtić M.
6      Perić V. libero
Drugi set otvoren je kao i prvi, samo što je ovoga puta prednost od 2:0 bila na strani Saobraćajnog fakulteta. Kao u prethodnom setu, nastavila se igra poen za poen sve do servis greške Murića posle koje su farmaceuti napravili seriju od 5:0. U ekipi Farmaceutskog fakulteta sve je funkcionisalo: blok, napad i odbrana bili su na zavidnom nivou. Murić je ispucavanjem dve duge dijagonale obezbedio svojoj ekipi povratak u meč (10:7), ali ne zadugo. Farmaceuti su napravili prednost od 11 poena koju su držali do samog kraja seta i rešili ovaj set u svoju korist rezultatom 25:14.

Saobraćajni fakultet

Poeni iz igre 22 25
Poeni iz bloka 3 5
As servis 6 4
Servis greške 8 5
Greške iz igre 18 20
Ekipa Saobraćajnog faklteta je otvorila treći set istim rezultatom kao i prethodni i stekla je razliku koju jedo kraja seta samo povećavala(3:0). Došlo je do povrede Arsića u toku trećeg poena i na teren je izašao Miroslav Jevtić  te se ekipa farmaceuta trudila da pruzi  svoj maksimum kako bi osvojila treći set i obezbedila sebi pobedu. Taj maksimum ipak nije bio dovoljan, pa su igrači Saobraćajnog  fakulteta slavili rezultatom 15:10 nakon niza grešaka farmaceuta.

Kapiten Saobraćajnog  fakulteta Jovan Drobnjak, istakao je da je veliki broj starih stalnih igrača, koji su činili okosnicu tima otišlo i dodao kako su zadovoljni prvom pobedom. “Nama je cilj ove godine samo da uigravamo ekipu tj. mlade igrače, tako da smo zadovoljni. Moglo je bolje, 2:0 bio bi bolji rezultat, ali zadovoljni smo prvom pobedom I idemo dalje’’,  istakao je Drobnjak.