Saobraćajci zakazali duel sa FON-om u polufunalu

225

Tim Saobraćajnog fakulteta plasirao se u polufinale rukometne SUUB lige pobedivši ekipu Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 23:18 (11:6) u utakmici koja je odigrana u sali Fakulteta za sport na Košutnjaku. Saobraćajci su od starta utakmice imali prednost, a sigurnom igrom u nastavku su onemogućili protivnike da priprete ozbiljnije.

Saobraćajci su u ovo četvrtfinale ušli veoma odlučno. Od početka utakmice su nametnuli svoj ritam, a to je rezultovalo serijom 6:2 u prvih deset minuta. U ovom naletu se istakao Ćirković koji je realizovao čak tri sedmerca koja su dosuđena u korist Saobraćajnog. Bitnu ulogu je imao i pivot Petar Toković koji se izborio za ove penale. ETF-ovci nisu mogli da zadrže napade Saobraćajnog, ali je i u odbrani tima sa Voždovca sve dobro funkcionisalo. U drugom delu prvog poluvremena ekipe su igrale po principu gol za gol. Saobraćajni je ipak malo posustao u odnosu na furiozni početak utakmice, ali se to nije odrazilo na rezultat. Čuvali su prednost, a kada nije išlo u napadu, na golu je stajao Đurašić. ETF je ipak igrao bolje u napadu, a predvodnik im je bio Lazarević koji je postigao dva lepa gola. Na minut do kraja poluvremena je bilo 10:6, a Saobraćajni je zatražio tajm-aut kako bi se što bolje pripremio za završnicu ovog dela igre. To im se isplatilo, pošto je Petrešević pogodio za 11:6. Imao je i ETF priliku za pogodak u završnici, no nisu bili uspešni.

Petrešević je pogodio za 12:6 na startu drugog poluvremena, a onda je usledila serija elektrotehničara od 3:0 koju je inicirao njihovo krilo Slobodan Isaković. U tim trenucima je vođena izjednačena borba pošto su timovi zaigrali dosta ofanzivno, a viđena je nekoliko lepih golova na obe strane. Pri rezultatu 15:12, saobraćajci su napravili novu seriju 3:0 preko Nikolića i Petreševića, te opet došli na velikih plus šest (18:12). Odbrana je radila svoj deo posla, te su se iz nje rađali kontra-napadi koji su rezultovali golovima. Knežević je potom postigao 13. gol za ETF-ovce sa penala, a sa krila je na drugoj strani bio precizan Mlađenović. Novi sedmerac je dosuđen već u sledećem napadu za ETF, a ponovo je bio precizan Knežević. Kovačević je smanjio na 20:16, a Brzovan je postigao svoj prvi gol na drugoj strani i tako maltene osigurao pobedu saobraćajcima. Do kraja meča su timovi postigli još po dva gola, pa je kao krajnji rezultat na semaforu stajalo: Saobraćajni fakultet 23, Elektrotehnički fakultet 18.

U timu Saobraćajnog fakulteta su se istakli Petrešević i Nikolić sa po šest golova. U poraženom sastavu ETF-a je najbolji bio Knežević sa sedam postignutih pogodaka.

Bek saobraćajaca Aleksandar Nikolić je bio zadovoljan posle pobede, a ovu pobedu je posvetio svom saigraču Srđanu Stevanoviću: “Pre svega bih čestitao svojim momcima na dobroj igri i plasmanu u polufinale. Nadam se da ćemo nastaviti u ovakvom ritmu i protiv FON-a, a ovu pobedu bih želeo da posvetim golmanu moje ekipe Srđanu Stevanoviću kome je danas rođendan”, završio je Nikolić.