Saobraćajci u penal završnici srušili Gradjevinare!

216

U utakmici 11. kola SUUB lige odigranoj u balonu Sava, košarkaši Saobraćajnog fakulteta savladali su kolege sa Gradjevinskog fakulteta rezultatom 45:41 (8:9, 12:8, 11:11, 14:13). U veoma neizvesnoj utakmici koja je obilovala preokretima i napetošću, bolje su se snašli saobraćajci, koji su nešto sigurnijom igrom uspeli da savladaju ekipu Gradjevinskog fakulteta i izjednače se sa njima na tabeli grupe V sa šest pobeda i četiri poraza.

Momci iz Bulevara kralja Aleksandra su nesto bolje započeli utakmicu i koševima Jakšića i Jelića, koje je maestralno proigravao Ležaja, poveli sa 5:0. Nakon toga su se saobraćajci trgli i raznovrsnim rešenjima u napadu, koji je predvodio Jovanovski uspeli su da zaostatak na kraju prve četvrtine smanje samo na pola koša  (8:9).

U drugoj četvrtini viđena je potpuno drugačija slika. Rastrčali su se saobraćajci po terenu i serijom ukradenih lopti i poena iz tranzicije uspeli su da preokrenu rezultat koji je na dva minuta do kraja poluvremena iznosio 18:13. U tome im je pomogao i loš šut za tri poena ekipe Gradjevinskog fakulteta koji je trojke u prvom delu meča šutirao 0/8! Do kraja prvog dela igre rezultat je glasio 20: 17 u korist Saobraćajnog fakulteta.

Timska igra koja im je donela prednost u prvom delu, održavala je saobraćajce i u nastavku, s tim što se nešto više istakao Jovanovski. Igralo se koš za koš u trećoj četvrtini i već je tada moglo da se nasluti da će završnica biti veoma neizvesna. Jovanovski je pogađao šuteve sa poludistance, uglavnom oko vrha kapice, kojima je svoj tim uspeo da odvede na plus pet (28:23). Na drugoj strani se razmahao Jelić. Visoki centar gradjevinara je koristio sve što su njegovi saigrači promašivali, a promašivali su dosta, da održi svoj tim u igri. Pokupio je četiri ofanzivna skoka samo u trećoj četvrtini i uspeo donekle da nadomesti loš učinak svoj saigrača van linije za tri poena koji je tada iznosio 0/12! Rezultat je tada glasio 28:28, ali je spretni Košević uspeo da nekoliko sekundi pre kraja ovog dela igre pogodi za dva poena uz faul i donese prednost saobraćajcima pred početak odlučujuće četvrtine 31:28.

U poslednjoj četvrtini probudio se dugo odsutni Jakšić i sa dve vezane trojke, od kojih je druga bila preko ruke sa osam metara, doneo gradjevinarima vodjstvo prvi put posle prve četvrtine. Problem više za Saobraćajni fakultet predstavljala je činjenica da su vrlo brzo ušli u bonus. Ipak, timskom igrom koja ih je krasila tokom celog meča, Saobraćajci su uspeli da se trgnu i na tri minuta do kraja povedu sa 38:35. Gradjevinari su imali šansu da se vrate, ali je nisu iskoristili. Ono što je trebalo da predstavlja njihovu prednost, u stvari je više pomoglo protivniku. Zadrhtala je ruka u odsutnim momentima i posle nekoliko neiskoriśćenih slobodnih bacanja, rezultat je i dalje bio 38:35. Kazna je stigla u vidu trojke Jovanovskog koja je Saobraćajnom fakultetu donela tada, pokazaće se, nedostižnih plus šest. Jovanovski je prednost održao pogocima sa slobodnih bacanja i doneo saobraćajcima tešku, ali zasluženu pobedu od 45:41 ( 8:9, 12:8, 11:11, 14:13 )

Heroj ove pobede, Jovanovski, zaustavio se na 14 pogodaka, a kod  gradjevinara najviše se istakao Jelić sa 13 poena, čemu je pridodao i 8 skokova.

Jovanovski je nakon utakmice čestitao svojim, ali i protivničkim igračima na sjajnoj borbi: “Sledeći meč igramo protiv Medicinskog fakulteta, ako se ne varam, i očekujem još jednu pobedu”, izjavio je Jovanovski za naš sajt.