Saobraćajci teškom mukom do pobede

542

Saobraćajni fakultet pobedio je momke sa Farmaceutskog fakulteta rezultatom 49:42 (12:14, 15:10, 13:7, 9:11) u okviru drugog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najviše su se istakli Jakša Malbašić sa 10 poena i 5 skokova, Jovan Tetović sa istim brojem poena, i na drugoj strani, takođe sa istim brojem poena Danilo Pavlović i Marko Jevtić koji je imao još 5 skokova.

Tomić je otvorio utakmicu šutem za tri poena, nakon čega su farmaceuti namestili mini seriju i poveli sa (9:3). Saobraćajci su se staloženijom igrom ispod koša vratili u utakmicu i završili prvu četvrtinu sa 2 razlike za farmaceute (14:12). Saobraćajci su čvrstom odbranom uspevali da se odvoje rezultatski, dok su farmaceuti bez ideje u napadu pokušavali šutem za tri i dva poena.

15 Damjanović M. 77 Popović V.
Malbašić je bio x faktor za ekipu Saobraćajnog fakutleta tokom druge i treće četvrtine, najviše zbog svog skoka kako u napadu tako i u odbrani. Farmaceute nije služio šut nakon prve dve četvrtine, pa su bezidejno igrali u napadu (27:24). Nakon poluvremena, saobraćajci su nametnuli ritam igre, i polako privodili utakmicu kraju. Momci sa Farmaceutskog fakulteta su u poslednjoj četvrtini napravili seriju od 11 poena, međutim to nije bilo dovoljno za preokret na kraju meča (49:42).

Blokade 1 1
Bek Saobraćajnog fakulteta Rastko Mrđa, nakon utakmice podelio je njegov utisak i očekivanja u nastavku sezone. „Čestitao bih prvo saigračima i protivnicima na jednoj stvarno izvesnoj i poprilično tvrdoj utakmici. Loše smo otvorili, oni su iskoristili tu našu nepažnju ali smo mi na kraju bili bolji protivnik. U sledećem kolu igramo sa TMF-om, okrećemo se njima i idemo dalje“. Osvrnuo se Mrđa i na očekivanja u sezoni i dodao da su im ambicije velike.