Saobraćajci slavili protiv BPŠ posle egala!

267

Odbojkaši Saobraćajnog fakulteta startovali su pobedom u ovogodišnjem Kupu studenata Beograda. Oni su, posle neizvesne borbe u tri seta, savladali vicešampiona USSB lige Beogradsku poslovnu školu (BPŠ) rezultatom 2:1 (27:25, 19:25, 15:13). Najzaslužniji za pobedu saobraćajaca bio je Dimitrije Aškić, koji je meč završio sa 14 poena na svom kontu.

14 Jeftić

Ekipa Saobraćajnog fakulteta stekla je blagu prednost već na startu meča posle dva dobra servisa Stojilovića (4:2), da bi potom povela sa 10:5. BPŠ je uzvratila preko raspoloženog Kneževića i približila se na poen zaostatka (11:10), a potom i preokrenula rezultat u svoju korist (12:13). Saobraćajac je brzo poravnao rezultat i od tada se igralo poen za poen. Igrala se egal završnica kada je BPŠ iskoristila dve uzastopne greške protivnika i povela sa 22:20. Odbojkaši Saobraćajnog fakulteta zatražili su tajm-aut ne bi li zaustavili nalet protivnika i konsolidovali svoje redove. Kratak predah urodio je plodom pa su Saobraćajci preko Stojilovića još jednom poravnali rezultat (22:22). Ključnu ulogu u završnici prvog seta odigrao je Aškić. On je u dva navrata doneo izjednačenje svom timu, postigavši 23. i 24. poen za Saobraćajni fakultet. Aškić je potom doneo i set loptu svojoj ekipi, koju je posle najdužeg poena na meču realizovao Stojilović i postavio 27:25 na kraju prvog seta.

bpš odbojka

Momci sa Beogradske poslovne škole trgnuli su se na startu drugog dela igre i poveli 3:5. Dva poena viška održavali su sve do sredine seta, a onda se otcepili na 10:15. Poboljšali su efikasnost u napadu, ali i sigurnost u prijemu i bloku. Koristili su greške protivnika i uspešno realizovali kontre preko Guteše, Kneževića i Tasića. Saobraćajci u ovom setu nisu uspeli da uhvate rezultatski priključak i ozbiljnije ugroze rivala. BPŠ je do prve set lopte došla sa plus sedam (17:24), a tačku na drugi deo igre stavio je Tasić, za konačnih 19:25 i odlazak u taj-brejk.

SAOBRAĆAJNI               BPŠ
Poeni iz igre 33 36
Poeni iz bloka 6 3
As servis 3 2
Servis greške 10 10
Greške iz igre 12 9

Oba tima su u odlučujući set ušla maksimalno fokusirano. Beogradska poslovna je svoje šanse tražila preko Guteše, dok je uzdanica Saobraćajaca bio Aškić. Tim iz Vojvode Stepe je u prvoj polovini seta upisao četiri bloka i tako potpuno poremetio koncentraciju u redovima odbojkaša BPŠ. Saobraćajni fakultet poveo je sa 12:8, ali se Beogradska poslovna rezultatski vratila u meč sa tri vezana poena. Međutim, za novi preokret je bilo kasno. Saobraćajci su iskoristili dve servis greške svojih protivnika da dođu do meč lopte, a konačnih 15:13 u odlučujućem setu postavio je raspoloženi Aškić, koji je meč završio kao najkorisniji igrač.

On je nakon utakmice izjavio da je ovo velika pobeda za njegov tim i pohvalio i svoje saigrače, ali i protivnike.

,,Bila je ovo vrlo neizvesna utakmica. Ušli smo sa velikom željom u igru. Nadali smo se pobedi, trudili smo se, borili smo se. Čestitao bih protivnicima na igri koju su prikazali, ali i svojim saigračima na borbenosti. Mislim da smo u trećem setu prelomili utakmicu kada smo postigli nekoliko poena iz bloka. Tada smo potpuno poremetili njihovu koncentraciju i došli do važne rezultatske prednosti’’, istakao je Aškić.

Prethodni tekstUSSB: Počinje rukomet
Naredni tekstODBOJKA USSB: Najava drugog vikenda Kupa!
Studentkinja novinarstva na Fakultetu za medije i komunikacije. Bivša sam odbojkašica i nesuđena fudbalerka, danas veliki ljubitelj sporta i strastveni kladioničar. San mi je da postanem sportski komentator ili voditelj neke sportske emisije.