SportIndeks.rs

Saobraćajci prejaki za ETF

IMG-20170515-WA0035

Rukometaši Saobraćajnog fakulteta u nedelju su pobedili ekipu Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 23:20 (12:9) u okviru četvrtfinala Prvenstva studenata  i studentkinja i tako obezbedili susret sa Mašinskim fakultetom. Etf je imao šansu da pobedi, ali nisu bili dovoljno koncentrisani u kontrama, pa je Saobraćajni to iskoristio i došao do pobede. Najbolji u pobednickoj ekipi bio je Gvoić Dušan sa šest golova, dok je na drugoj strani najzapaženiji bio Knežević sa sedam pogodaka.

Na početku su obe ekipe krenule malo slabije u napadu, ali je odbrana je bila na nivou. Žarković je prvi postigao gol i doveo ETF u vođstvo, no na drugoj strani je uzvratio Mlađenović. Sledeći gol postigao je Gvoić posle udarca preko odbrane ETF-a, a već posle nekoliko sekundi bilo je 3:1 za Saobraćajce pošto je Toković ukrao loptu i asistirao za Nikolića koji je bio sam u kontri. Potom je Radović smanjio na 3:2, a u sledećem napadu dosuđen je penal za Saobraćajce koji je iskoristio Gvoić. Ekipe su u narednih nekoliko minuta nastavile da se smenjuju u postizanju golova, a odbrana je bila nesigurnija nego na početku meča, te su obe strane u prvih desetak minuta imale kombinovano pet žutih kartona. Pri rezultatu 6:3 za Saobraćajce, veoma lep gol postigao je Kezić sa ETF-a pošto je poveo loptu i onda sa kontra noge pogodio desni ugao golmana Saobraćajnog. Ovo je dalo vetar u leđa ETF-u koji je popravio odbranu. Naročito se istakao njihov golman Knežević sa nekoliko intervencija. U 14. minutu, Saobraćajci su tražili tajmaut kako bi se organizovali za poslednjih pet minuta poluvremena, u tom momentu bilo je nerešeno (8:8). Ova pauza im je veoma dobro došla pošto su posle nje napravili seriju od 3:0 i tako došli na velikih plus tri (11:8). ETF je mogao i da povede pre tajm auta, no promašili su dva kontra napada što je Saobraćajni kaznio. Do kraja poluvremena, ekipe su postigle po gol, te je rezultat glasio 12:9 u korist Saobraćajnog.

18554453_1523223677719520_591638129_n

U drugom poluvremenu prvi  gol je postigao ETF i to preko Kezića, međutim na ovo je Saobraćajni odgovorio serijom 3:0.  U ovoj seriji se istakao gol Nikolića koji je lobovao golmana ETF. Posle ove serije, Gvoić je zaradio isključenje i tako pomogao ETF-u da se vrati u igru serijom 3:0. U povratku ETF-a u igru bitnu ulogu je odigrao golman Knežević koji je odbranio dve dobre situacije, kao i bek ETF-a Milan Knežević koji je prvo pogodio sa penala, a potom i posle solo akcije za 15:13. Potom je Gvoić koji se vratio posle isključenja pogodio, no novo isključenje je zaradio Brzovan, a to je ponovo iskoristio Knežević za novi gol i 16:14. Bio je Saobraćajni prinuđen da traži tajm aut, pošto je i Knežević na golu protivnika ušao u sjajnu seriju odbrana. Na 12 minuta do kraja, posle tajm auta uspeo je konačno Saobraćajni da pogodi, ali  odgovor je stigao lobom sa krila od strane Stojanovića, a potom je i Žarković smanjio na samo jedan razlike posle kontre (17:16). Možda i ključni momenat na utakmici bio je prelep lob posle akcije Saobraćajaca u režiji Mlađenovića. Posle ovog gola, ETF je tražio tajm aut, no nije im puno pomogao. Na pet minuta do kraja, jednu loptu je ukrao čovek odluke Mlađenović i pogodio posle kontre za 20:17. Smanjili su Elektrotehničari na 20:18, ali je odmah posle toga Knežević dobio dvominutno isključenje i tako maltene zapečatio pobedu Saobraćajaca. Saobraćajni je potom mirno odigrao ostatak utakmice, koriostio greške protivnika i priveo utakmicu kraju bez neizvesne završnice. Utakmica je završena rezultatom 23:20 za Saobraćajni fakultet.

Utakmica je bila dosta teža nego što smo očekivali, malo smo potcenili momke sa ETF-a. Čestitam mojim momcima na prolasku u polufinale i nadamo se da ulazimo u finale“ rekao je Petar Toković sa Saobraćajnog fakulteta.