Saobraćajci od minus pet do četvrtfinala!

434

Rukometaši Saobraćajnog fakulteta savladali su Mašinski fakultet rezultatom 26:23 (11:15) u osmini finala rukometne Lige Univerziteta u Beogradu. U meču koji je odigran u sali Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, mašinci su imali pet pogodaka prednosti, no lošom igrom u drugom poluvremenu su to ispustili i omogućili protivniku da se vrati u utakmicu i na kraju pobedi.

Utakmica je bila veoma efikasna. Već u prvih nekoliko minuta je viđeno osam pogodaka, po četiri na obe strane. Prvu osetniju prednost imali su igrači Mašinskog fakulteta posle golova Antonijevića i Baše (6:4). Petrešević je smanjio, a plus dva je ponovo vratio Babić (7:5). U narednim minutima su timovi igrali dosta brzo, a nešto uspešniji su bili mašinci, budući da je posle gola Vukadinovića sa sedam metara ovaj tim imao plus od tri gola (9:6). Do 15. minuta su igrači iz Kraljice Marije 16 održavali ovu prednost, a onda je tim Saobraćajnog zatražio minut odmora kako bi se pripremio za kraj poluvremena (11:8). Međutim, ta pauza je poslužila Mašinskom da još bolje zaigra i tako poveća svoju prednost. Srđan Jokić je bio odličan na golu mašinaca, a to su njegovi saigrači koristili i postizali golove. Najefektniji potez je gol Baše koji je u kontri uspeo da iza leđa zatrese mrežu protivničkog gola (14:9). Petrešević je pogodio za 14:10, a Mašinski fakultet je potom zatražio tajm-aut minut pre kraja poluvremena. Do pauze su oba tima postigla po gol (15:11).

Tošić
Vukadinović je na startu drugog dela igre vratio plus pet na stranu mašinaca (16:11), a potom je usledio pad u igri ovog tima. Greške su se nizale, a saobraćajci su to koristili, te iz kontri napravili seriju 5:0 i stigli do izjednačenja (16:16). Petrešević, Šmigić i Toković su bili predvodnici Saobraćajnog u ovom naletu. Baša je pogodio za 17:16, a ponovo je izjednačio Denić (17:17). Petrešević je novim golom doneo prvu prednost Saobraćajnom fakultetu u 28. minutu meča (18:17). Mašinci su zatražili minut odmora kako bi konsolidovali svoj tim. Po povratku sa pauze je Babić promašio sedmerac, a priliku da se odlepe su saobraćajci propustili. Antonijević je sa dva gola vratio Mašinskom prednost (19:18), ali su Denić sa dva i Sokolov sa jednim pogotkom vratili vođstvo ekipi sa Voždovca (21:19). Baša je u sledećem napadu smanjio, ali su sabraćajci sigurnom igrom uspeli da zadrže stečenu prednost do kraja i pobede sa tri gola razlike. Konačan rezultat bio je 26:23.