Saobraćajci naneli prvi poraz rudarima

577

U okviru devetog kola Lige Univerziteta u Beogradu ekipa Saobraćajnog fakulteta je uspela da pobedi posle neizvesne završnice ekipu Rudarsko-geološkog fakulteta rezultatom 53:56 (10:17, 17:11, 5:14, 21:14). Igra rudara je oscilovala tokom utakmice što je protivnik uspeo da iskoristi i nanese im prvi poraz u ovoj sezoni.

Meč je u svakom segmentu bolje otvorila ekipa saobraćajaca. Najraspoloženiji bio je Đokić koji je otvorio utakmicu sa dva precizna šuta sa distance u dva povezana napada svoje ekipe. Odgovorio je istom merom Anušić na drugoj strani terena i već u narednom napadu iz iste akcije na isti način poentirao je Popović. Jedini raspoloženi rudar u ovoj četvrtini bio je Popović. U tandemu sa Andrejevićem preko “pik en rola” donosio je poene svojoj ekipi. Do kraja četvrtine saobraćajci su nastavili da koševe postižu uglavnom šutem sa distance i tako su gradili svoju prednost. Ekipa RGF-a je pokušavala šutem sa linije za tri poena da smanji prednost protivnika ali procenti šuta rudara u ovoj četvrtini bili su veoma mali. Na kraju ove četvrtine rezultat je bio 17:10 u korist saobraćajaca.

U drugu četvrtinu rudari su ušli pametnije i sa mnogo više agresivnosti u odbrani. Razigrali su se Vladimir i Fjodor Todorović i šutem sa distance polako topili prednost saobraćajaca. Dve trojke Radojevića u dva napada ipak su sačuvale minimalnu prednost ekipe Saobraćajnog fakulteta. Napadi obe ekipe uglavnom su bili postavljeni i obe ekipe su pokušavale preko kretnji da dođu do koša. U ovoj četvrtini to je češće sa rukom polazilo rudarima. Pogotovo preko Fjodora Todorovića koji je bio raspoložen za igru na niskom postu. Kontri u ovoj četvrtini skoro da i nije bilo. Napadi saobraćajaca završavani su ili faulom protivnika ili izgubljenom loptom. Tako da i ne čudi što su rudari istopili njihovu prednost pa je rezultat na poluvremenu bio 28:27 za ekipu Saobraćajnog fakulteta.

Treća četvrtina donela je drugačiju košarku nego u prethodnoj četvrtini. Osim prelepo izvedenog fejd avej šuta Popovića i dalekometne trojke Bogdanovića rudari nisu postigli niti jedan poen u trećem delu. Sa druge strane Đokić i Košević su zatrpavali koš rudara. Prvi sa nisokog posta a drugi šutem sa distance koji ga je služio redovno ove sezone. Mnogo lakih poena dobili su rudari pod košem i to uglavnom posle izgubljene lopte. Oslonili su se na šut za tri poena, koji ih još uvek nije služio, i tako pokušavali da stignu protivnika. Tokom akcije koju su postavili saobraćajci Đokić je u stilu Jokića proigrao Neškovića u reketu posle njegove odlične kretnje i tako digao malobrojnu publiku na noge. Poslednje poene u ovoj četvrtini dao je Hristov posle ofanzivnog skoka u poslednjoj sekundi i tako uvećao prednost svoje ekipe. Rezultat na kraju ove četvrtine bio je 42:32 za saobraćajce.

Bogdanović 50 Đokić 14
Poslednja četvrtina bila je deo meča u kojem se moglo videti najviše uzbuđenja na terenu. Posle trojke Neškovića i zicera posle ofanzivnog skoka Milivojevića dolazi do pada u igri ekipe Saobraćajnog fakulteta. Đokić je napravio nesportski faul i tako dao priliku rudarima da se vrate u meč. To je prvi iskoristio Bogdanović prvo sa dva slobodna bacanja i u narednom napadu sa trojkom sa 8 metara. Za razliku od druge deonice ova je obilovala igrom u tranziciji i velikim brojem izgubljenih lopti. Rudari su preko Andrejevića i Bogdanovića iz napada u napad bili sve efikasniji i u odbrani mnogo disciplinovaniji. Činilo se da je sve rešeno minut pred kraj meča kada su saobraćajci imali osam poena prednosti.