Šampionke šampionski za još jednu pobedu

6

Rukometašice Fakulteta organizacionih nauka savladale su ekipu Rudarsko-geološkog fakulteta rezultatom 27:16 (16:7). To je treći trijumf aktuelnih osvajačica titule i sa perfektnim skorom zauzimaju čeonu poziciju grupe B Prve univerzitetske lige.

Igralo se gol za gol prvih pet minuta, kada su igračice RGFa imale prvo i jedino vođstvo na utakmici (3:2). Pavlovićeva postiže gol za izjednačenje kojim započinje seriju svoje ekipe od 10:0. Sa druge strane, Radojevićeva se trudila da svojim odbranama povrati ekipu u život, zaustavivši sedam šuteva, od čega dva kontranapada. Uprkos tome, Fonovke su bile u naletu i ništa nije moglo da ih spreči. Crnu seriju prekida Širadovićeva, kada je uspela da pokupi loptu nakon bloka nad saigračicom Đorđević. Ekipa FONa je nastavila sa čvrstom odbranom, a i čak kada se potkrala neka greška, vraćale su se u odbranu i sprečavale lake golove faulovima. Konačan rezultat u poslednjoj sekundi prvog poluvremena postavlja Kolundžićeva pogotkom sa 10 metara u sam ugao gola (16:7).

rgf

Golmani su otvorili drugo poluvreme svojim odbranama. Činilo se da Georudarke mogu da se rezultatski potpuno vrate u meč, ali su ih demantovale najpre Vasiljevićeva na golu i Kolundžićeva u napadu. Međutim, ono što je obeležilo meč je kada je Radojevićeva iskoristila grešku svoje koleginice iz protivničke ekipe i sa sopstvenog gola postigla pogodak. To je bio i poslednji tračak nade za tim RGFa. Koncentracija u odbrani je pala, a Fonovke su to uspele da iskoriste na najbolji mogući način. Meč je završen rezultatom 27:16.

Najefikasnija među Georudarkama bila je Jelena Denić sa pet golova, a u pobedničkoj ekipi Kolundžićeva sa 11 pogodaka.

Najbolji strelac utakmice Tina Kolundžić, inače reprezentativka naše zemlje u rukometu na pesku, zadovoljna je trijumfom i  prikazanom igrom svog tima.
Iako smo imali dužu klupu, nismo bile u punom sastavu. Igrale smo brže, a i golman je briljirao na golu. Nadam se da ćemo ubuduće biti kompletne i  pokazati još bolju igru“, poručila je Kolundžićeva.