Šampion uzdrman – triler završnica pripala policajcima

385

Nakon dva produžetka, košarkaši Kriminalističko-policijske akademije savladali su prvake, studente Visoke škole za IKT rezultatom 82:78 (26:19, 21:21, 6:14, 15:14, 7:7, 7:3). Ovom pobedom, KPA je kao prvoplasirana ekipa završila grupnu fazu lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograd.

Znatno bolje su u meč ušli košarkaši KPA. Trojkom Okuke i prodorima Tasića, oni su poveli rezultatom 7:0. Nedugo posle, Vlatković i Tasić su ponovo pogodili van linije od 6.75, tako da su policajci poveli sa 13:4.  Nešto dekoncentrisaniji, IKT je tražio poene preko kapitena Vujovića koji je sredinom prve četvrtine smanjio na 13:9. Zatim je Vlatković upisao nova četiri poena i povisio na 17:11. Studenti komunikacionih tehnologija su se krajem deonice konsolidovali i na 90 sekundi pre kraja imali koš zaostatka (17:19). Međtuim, KPA je preko Stojanovića i centra Trboljevca zakončao deonice sa +7, 26:19.

Tasić M. Milenković S.

Efikasna košarka igrala se i u drugih deset minuta. Košem uz faul i naknadno pogođenim penalom, Trboljevac je povisio prednost svog tima na 29:19. Trojkama Stojanovića i Vlatkovića, policija je povećala prednost na 36:22. IKT se u drugih 10 mintua najviše oslonio na plejmejkera Milenkovića koji je trojkama, asistencijama, ali i prodorima smanjio rezultat na 44:38. Ipak, nakon ofanzivnog skoka Trboljevca, Okuka je pogodio za trojku za 47:40. Ujedno, tim rezultatom se otišlo i na najveći odmor.

Poenima plejmejkera Vlatkovića, akademija je na samom početku treće četvrtine povela sa 50:40. Ipak, realizovanim penalima Bjelogrlića i prodorom Blagojevića, aktuelni prvaci smanjili su na 50:45. Najefikasniji igrač IKT-a, Milenković,  postigao je trojku, a već u narednom napadu pogodio oba slobodna bacanja, pa je rezultat bio 52:50 u korist KPA. Do kraja deonice, policajci su postigli još jedan poen preko Okuke, dok su na drugoj strani Vujović i Dimitrović bili precizni za prvo vođstvo svog tima na meču (54:53).

Odlučujućih deset minuta otvorio je najraspoloženiji policajac Okuka, koji je trojkom neutralisao pogodak Milenkovića, da bi zatim prodorom i polovičnim uspehom sa penala, doveo svoj tim u vođstvo (59:57). Koševima kapitena Vujovića i Milenkovića, košarkaši komunikacionih tehnologija na nešto više od dva minuta do kraja poravnali su rezutlat na 63:63. Prodorima Vlatkovića i Topića, policajci su poveli sa 67:63. Na pet sekundi pre kraja, pri rezultatu 68:65 u korist KPA, košarkaš IKT-a, Radovanović, trojkom je utakmicu odveo  u produžetak (68:68).

Produžetak su bolje otvorili policajci. Preko Okuke, koji je pogodio trojku, a zatim iz kontre poentirao, oni su poveli sa 73:68. Ipak, Milenković se nije predavao. Prvo je poentirao van linije 6.75 da bi zatim realizovao oba penala za egal – 73:73. Okuka je, pre tajm-auta, poentirao nakon prodora, ali je za drugi produžetak odlučujući koš za IKT ponovo pogodio Radovanović (75:75).

Poenima Vlatkovića, KPA je povela sa 77:75. Zatim je njegov saigrač, Radovanović pogodio za tri. U međuvremenu, Radovanović je ponovo postigao trojku (80:78), ali snage za potupni preokret nije bilo. Po jedno slobodno bacanje realizovali su Okuka i Radovanović, pa je na kraju meč završen rezultatom 82:78 u korist policajaca.

Pobedničku ekipu predvodio je bek Okuka sa čak 24 poena, dok je kod poraženih najefikasniji bio Milenković sa 23 postignuta poena.