Šampion u polufinalu!

341

Futsaleri Univerziteta Singidunum su u utakmici četvrtfinala savladali kolege sa Visoke škole za elektrotehniku i računarstvo rezultatom 7:3 (2:1) i tako uspešno nastavili pohod ka odbrani titule USSB lige.

Aktuelni šampioni su sa razlogom ušli u ovaj meč sa najjačim sastavom, jer naspram sebe su imali futsalere VIŠER-a, ekipu koja je jedina uspela da ih pobedi u prošloj sezoni. Upravo taj podatak, VIŠER-u je davao za pravo da se nada da može da dođe do polufinala. Početak meča nije mogao bolje da krene za VIŠER, već u drugom minutu, preko Milovanovića došli su u vođstvo. Torukalo je poslao precizan pas po visu u kazneni prostor, a Milovanović iskoristio loše postavljenu odbranu Singija i pogodio za 1:0. Primljeni gol probudio je šampiona, koji je preuzeo potpunu inicjativu i svim raspoloživim snagama krenuo ka protivničkom golu. Nakon šuta Stevanovića, na pravom mestu našao se Srdanović i rutinski pogodio za izjednačenje (1:1). Do poluvremena Singidunum je uspeo potpuno da preokrene utakmicu, odličnu saradnju Stevanovića i Srdanovića golom je krunisao Ranković (2:1).

U drugo poluvreme VIŠER je ušao znatno oslabljen jer je, strelac prvog gola, Milovanović zbog prigovara morao da ode u svlačionicu pre vremena. To su futsaleri Singija umeli da iskoriste. Todorović je presekao loptu na sredini terena, istrčao kontru i nesebično uposlio Rankovića, kome je ostao lakši deo posla – 3:1. Odmah je usledio odgovor VIŠER-a, pokušao je Torukalo, ali je golman Singidunuma, Mijailović, pokazao da poseduje odlične reflekse i tako sačuvao mrežu svog tima. Kazna za promašaj ubrzo je usledila, ponovo je tandem Todorović-Ranković bio na delu. Kapiten Singija je dobro izveo korner, a Ranković je bez većih problema sproveo loptu u mrežu (4:1). Ipak, VIŠER nije prestao da se bori i to im se isplatilo. Radanov je uz pomoć loše reakcije golmana Singidunma, smanjio na 4:2. Međutim, dileme oko plasmana u polufinale, rešio je Todorović posle dodavanja Rankovića (5:2). Krenuo je VIŠER na sve ili ništa, ali nakon kontre primio je još jedan pogodak. Srdanović je ispratio, novu asistenciju Rankovića i tako zapečatio sudbinu VIŠER-a (6:2). Ipak, futsaleri VIŠER-a su pre isteka 40 minuta uspeli da dođu do trećeg pogotka, ekzekutor uigrane akcije bio je Andrejić. Konačan rezltat postavio je Srdanović, golom u poslednjem minutu utakmice (7:3).

Trostruki strelac za Univerzitet Singidunum, Milan Srdanović istakao je da njegovu ekipu ove sezone interusuje isključivo odbrana titule: „Nije bilo tako rutinski kao što izgleda, na početku smo krenuli nešto slabije. Takođe, mislili smo da će pružiti još jači otpor, ali smo dokazali da smo individualno bolji od njih, da smo uigraniji i to se videlo. Pritom, da smo iskoristili sve šanse možda bi bio i ubedljiviji rezultat, ali smo zadovoljni kako smo odigrali najvažniju utakmicu do sada. Važno je da smo se plasirali u polufinale i naš cilj je odbrana titule, ako ne uspemo u tome smatraćemo ovu sezonu kao neuspešnu“, zaključio je Srdanović.

Prethodni tekstETF preokretom do tri boda
Naredni tekstIKT u polufinalu!
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.