Šampion nastavio u pobedničkom ritmu

324

Studenti Visoke škole za informaciono komunikacione tehnologije pobedili su ekipu Univerziteta Singidunum rezultatom 57:33 (15:12, 13:3, 20:10, 9:8) i tako upisali novi trijumf u ligi Univerziteta sportskog saveza Beograd. Timskom igrom, IKT je pitanje pobednika rešio nakon tri odigrane četvrtine.

Prošlogodišnji osvajači trofeja jako su ušli u meč i ubrzo su poenima Vujovića i Drobnjaka poveli 7:1.  Singi je trojkama Gligorića i Krstića ubrzo poravnao rezultat (7:7). Kaljević, igrač IKT-a, serijom od 6:0 povisio je za 13:9 u korist svog tima. Do kraja četvrtine, na obe strane je viđen po jedan pogodak pa je nakon prvih 10 minuta rezultat bio 15:12 za IKT.

Koševima Drobnjaka i Kaljevića, studenti komunikacionih tehnologija su se odvojili na pristojnu udaljenost (20:12). Singi je pokušavao da prednost protivnika neutrališe trojkama, ali im to nije pošlo za rukom budući da su u ovoj četvrtini promašili svih šest šuteva van linije 6.75 metara. Za to vreme, centar IKT-a Drobnjak, nastavio je da dominira u reketu. Postigao je novih pet poena za prednost od 25:14. Do kraja deonice, Milošević je pogodio trojku i time zaključio drugu četvrtinu posle koje je na semaforu bilo 28:15 u korist studenata sa Palilule.

Čolović S.

Tamo gde je stao krajem poluvremena, Milošević je nastavio na početku treće četvrtine. Solo serijom od 9:0 svoj tim je doveo u prednost od 37:15. Tim Singidunuma je koševima Zdravkovića i Šoševića smanjio rezultat na 39:25. Eventualnu neizvesnost u završnici sprečili su Vujović i Milošević pa se posle 30 odigranih minuta već znalo pitanje pobednika jer je rezultat bio 48:25 u korist IKT-a.

Poslednjih 10 minuta odigrano je u nešto slaabijem ritmu. Dimitrović je, nakon asistencija Vujovića, dva puta bio precizan za 52:25. Na drugoj strani, Zdravković M. je pogodio za 52:29. Petica IKT-a, korpulentni Drobnjak, do kraja meča je vezao još pet poena (57:29).  Ekipa sa Voždovca je preko Stevanovića, koji je postigao četiri koša postavila konačnih 57:33 u korist IKT-a.