RUTINSKA POBEDA SINGIDUNUMA

405

Košarkaši Singidunuma obezbedili su sebi polufinale lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda, pobedom nad Računarskim fakultetom 2 rezultatom 65:35 (19:7; 17:11; 14:11; 15:6). Najbolji na ovom meču bio je Zdravković sa 14 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Meč je otvoren nizom promašaja s obe strane. Prve poene u ovom susretu posle tri minuta igre zabeležio je Simić (2:0). Precizni sa linije slobodnih bacanja bili su Pavlović i Šošević i na taj način doneli svojoj ekipi prvo vođstvo na ovom meču (4:2). RAF je pružao otpor, ali već u prvoj deonici Singi je pokazao svoju snagu i priveo kraju ovu četvrtinu, pogotkom Varsvaca uz zvuk sirene, rezultatom 19:7.

Druga četvrtina je počela pogođenom trojkom Dragojevića, ali je i sa druge strane Borisavljević pogodio šut van linije 6,75. Nastavljna je igra u istom ritmu kao i u prethonoj četvrtini i Singi je svoju prednost samo povećavao. Zdravković je vezao 6 poena sa distance i na taj način doveo ekipu Singidunuma do najveće prednosti na meču (30:12). Pogođene dve trojke košarkaša Računarskog fakulteta nisu bile dovoljne, te je i ovu deonicu Singi rešio u svoju korist rezultatom 36:18

Singidunum

RAF 2

0     Rosić  A. 4     Živanović  Đ.
1     Gligorić  D. 5     Borisavljević  M.
20  Krstić  M,
Trećih osam minuta nije donelo nikakvo rezultatsko iznenađenje. Singidunum je kao i prethodne dve deonice igrao sigurno u napadu i jako u odbrani (44:21), ali su ovaj put košarkaši RAF-a pružili jači otpor. Simić je vezao 8 poena, 4 ispod koša i 4 sa distance, ali ni to nije bilo dovoljno, te je i ovoj četvrtini Singi slavio rezultatom 50:29.

Četvrta deonica rezultatski ličila je na prvu. Singi je bio siguran u šutu sa distance i ispod koša, dok su košarkaši Računarskog fakulteta mašili čiste i otvorene šuteve (58:32). Igrači Singidunuma kaznili su lošu partiju svojih protivnika i uz promašene tri trojke na kraju, ipak slavili rezultatom 65:35.