Rutinska pobeda ITS-a

295

Košarkaši Visoke škole za ITS rezultatom 56:31 (18:4, 12:8, 18:9, 6:19) pobedili su studente Računarskog fakulteta i tako upisali pobedu u šestom kolu lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda.

Samouvereno su košarkaši ITS-a ušli u meč. Posle četiri napada poveli su rezultatom 7:0. Strelci su bili Miletić a zatim i Rovčanin. Narednih pet minuta, studenti Rarčunarskog fakulteta nisu našli rešenje za razigranu ekipu informacionih sistema, pa su na tri minuta pre kraja košarkaši sa Novog Beograda imali 14:0. Tada je Marić bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, a u narednom napadu njegov saigrač Mitić pogodio je za tri poena i smanjio na 14:3. Pogocima Puzovića i Milisavljevića, ITS je prvu deonicu zaključio rezultatom 18:4.

Miletić

Sličan ritam viđen je i u drugih deset minuta. Rovčanin je nakon ukradene lopte pogodio za dva a onda je i centar Milisavljević bio precizan iz reketa (22:4). Računarski fakultet je pogocima Marića smanjio na 22:8. Sredinom četvrtine, Puzović je dva puta poentirao iz tranzicije, da bi na sličan način uzvratio Mitić (26:10). Ponovo je Marić pogodio za Računarski, da bi poslednji napad ITS-a realizovao Puzović za 30:12. Ujedno, tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Treća četvrtina bila je najefikasnija za obe ekipe. Trojkom Petrova i polaganjem Rovčanina, studenti informacionih tehnologija poveli su rezultatom 35:12. Košarkaš RAF-a, Mitić, solo serijom od 5:0 odgovorio je na novi pokušaj rivala da se dodatno odlepe (39:19). Ipak, bek ITS-a, Rovčanin nije mislio tako. Trojkom, a zatim i polaganjem u samoj završnici treće deonice doveo je svoj tim u najveću prednost do tog momenta (48:21).

Mitić je, početkom poslednjeg dela pogodio za dva i smanjio na 48:23. Ipak poenima Radovića i Petrova, ITS je u ranoj fazi četvrtine poveo rezultatom 52:23. Svojim poenima koje je postigao iz reketa, krilni centar Računarskog fakulteta, Marić, uspeo je da ublaži rezultatski zaostatak svog tima (54:29). ITS je do kraja usporio ritam utakmice, pa su za preostala četiri minuta postigli svega dva poena preko Rovčanina (56:29). Nakon pasa Mitića, Marić je pogodio sa distance i postavio konačnih 56:31 u korist Visoke škole za ITS.

Rovčanin, najefikasniji u pobedničkom taboru, postigao je 19 poena, a tome je dodao i tri asistencije. Računarski fakultet su predvodili Marić sa isto toliko i Mitić sa  12 poena.