Rukometašice u borbi za bronzu u Koimbri

192

Rukometašice Univerziteta iz Beograda poražene su u polufinalu igara u Koimbri od francuskog Univerziteta Aix iz Marseja rezultatom 33:30 (19:13), U utakmici sa velikim brojem pogodaka na obe strane, francuski tim stekao je prednost od šest razlike u prvom poluvremenu, što se kasnije ispostavilo kao dovoljna zaliha za nastavak meča. Devojke iz Srbije su pokušale u nastavku da dođu do izjednačenja, ali igračice sa Univerziteta Aix nisu dopustile preokret, pa će se u četvrtak boriti za zlato.

Utakmica je počela veoma ujednačeno. Oba tima bila su napadački raspoložena i od samog starta videlo se da gledaoce očekuje efikasna predstava. Stojiljkovićeva i Grimo obeležile su početak meča sa po dva pogotka (2:2), i odmah su nagovestile da će do kraja voditi borbu za najkorisniju igračicu utakmice. Igralo se gol za gol sa malim brojem prekršaja sve do desetog minuta, kada je nakon još jednog gola Grimo pogodila i Šardon za prvo vođstvo Aix univerziteta od dva gola razlike (9:7). Nervozna Stojijkovićeva u tim momentima dobila je i žuti karton, a sa sedam metara za francusku ekipu pogodila je Rual Du Plesi Veideir (10:7). Posle tajm-auta u sedamnaestom minutu, rukometašice Beogradskog univerziteta uspele su da smanje na dva gola zaostatka (13:11), ali je usledio odgovor rukometašica Aix-a, koje su serijom od četiri gola stigle do nove velike prednosti od +6 (17:11) koju nisu ispuštale do po poluvremena. Pokušala je Cvijanovićeva da vrati Beograđanke u igru sa dva gola u završnici prvog dela, ali to Šukos nije dozvolila postavivši konačan rezultat u prvih pola sata od 19:13.

Drugo poluvreme otvorilo je isključenje Belićeve. Trudile su se srpske igračice svim snagama da smanje rezultat i prbliže se Francuskinjama, a iz tih pokušaja sledile su i greške u odbrani koje su prouzrokovale još dva isključenja. Prvo je kaznu zaradila Đurakovićeva, a zatim i Stojiljkovićeva. Na sreću tima iz Beograda, rukometašice sa juga Francuske kaznile su to samo sa jednim golom (23:16). Igrao se trinaesti minut kada je Priu napravila prekršaj i dobila isključenje, pruživši tako priliku srpskom timu da sa igračicom više dođe do smanjenja rezultata. Iskoristile su ti prednost Radovićeva iz igre i Belićeva sa sedam metara, pa je posle isteka dvadesetog minuta rezultat glasio 28:24. Zatražile su rukometašice iz prestonice Srbije tajm-aut u tim trenucima, ne bi li skupili dodatnu snagu za završni udar, ali ipak Univerzitet iz Marseja nije dozvolio veliki preokret. Vezale su Stojiljkovićeva i Radovićeva dva gola do kraja susreta, ali to se ispostavilo kao nedovoljno, jer su na drugoj strani pogađale ponovo Grimo, Priu i Šukos (33:28). Tačku na meč stavila je sa još dva pogotka Radovićeva, postavivši konačan rezultat od 33:30.

U pobedničkoj ekipi Univerziteta Aix iz Marseja čak četiri igračice postigle su po šest pogodaka. Bile su to Samanta Priu, Manon Grimo, Karolin Rual Du Plesi Veideir i Šukos. U redovima Univerziteta iz Beograda najefikasnija bila Danica Stojiljković sa sedam pogodaka, što ju je učinilo najefikasnijom igračicom utakmice. Anja Belić i Katarina Radović postigle su za srpski tim još po pet golova.

Pobednice ovog meča, rukometašice Univerziteta Aix, u četvrtak u borbi za zlato sastaće se sa holandskim Univerzitetom iz Nejmegena od 17:00 po srednjoevropskom vremenu. Tim Beogradskog univerziteta dva sata ranije, od 15:00 po srednjoevropskom vremenu, u duelu sa Univerzitetom za sport iz Kelna iz Nemačke boriće se za treće mesto.