Rukometašice PMF-a odbranile titulu u reprizi prošlogodišnjeg finala

166

Rukometašice Prirodno matematičkog fakulteta odbranile su titulu šampiona Univerziteske lige Niša! U reprizi prošlogodišnjeg finala savladale su ekipu Elektronskog fakulteta rezultatom 15:12 (10:3).

Od samog početka meča igračice PMF-a igrale su čvrsto i organizovano u odbrani, dok su u napadu lako stizale do povoljnih pozicija za gol.

Nakon početnog vođstva, u 6. minutu dosuđen je sedmerac za ekipu PMF-a. Zdravkovićeva je preuzela odgovornost i lako savladala Mitrovićevu za 2:0 .

Kako je vreme odmicalo loptu iz mreže vadila je samo ekipa Elektronskog, redom su pogađale Jevtovićeva, Nikolićeva i Zdravkovićeva, za visokih 5:0 na polovini prvog dela igre.

Selekcija Elektronskog upisala se na semafor u 10. minutu, prvi gol za svoju ekipu postigla je Tančićeva. Protivnice su uzvratile već u sledećem napadu za 6:1, nakon čega je usledio tajm-aut klupe Elektronskog. Situacija na terenu nije se previše menjala nakon jednominutne pauze, bezidejni napadi igračica Elektronskog su se nastavili, a protivnice su to umele da iskoriste na najbolji način.

Najbolje igračice PMF-a bile su raspoložne pred kraj prvog poluvremena, Karalićeva, Nikolićeva nakon uigrane akcije sa Zdravkovićevom i Jevtovićeva koja se sjajno snašla na crti postižu golove za najveće vođstvo svoje ekipe, rezultat je bio visokih 9:2.

Presing vodeće ekipe u poslednjem minutu prvog dela igre onemogućio je protivnice da organizuju brži napad, što je rezultiralo još jednom izgubljenom loptom izabranica Elektronskog fakulteta.

Zadovoljnije nakon prvih 20 minuta igre svakako su bile “domaće” igračice, koje su stekle odličnu zalihu pred nastavak meča, rezultat na semaforu je pokazivao (10:3) .

Nakon kratkog predaha, borba za titulu se nastavila, a delovalo je da su ekipe u potpunosti zamenile uloge, ekipa Elektronskog napala je silnije. Brža i agresivnija igra izabranica Elektronskog počela je da daje rezultate od samog starta drugog perioda. Dosuđen je sedmerac u njihovu korist, Selena Tančić je hladnokrvno poslala loptu pored Stojkovićeve za 10:4.

Usledio je prazan hod u igri oba sastava,Tančićeva postiže sledeći pogodak u 23. minutu. Nedostajalo je i malo sreće u tom periodu, Simona Tančić je uputila šut i pogodila stativu, lopta joj se vratila u ruke, ali se okvir gola ponovo isprečio u 25. minutu susreta.

Kaznile su ove promašaje igračice PMF-a sa dva uzastopna pogotka, Karalićeva je bila najbrža u kontri, lako rešila 1 na 1 sa golmanom za velikih 12:5.

Došlo je u narednim minutima do vidnog opuštanja vodećeg tima, “gošće” vezuju tri uzastopna napada u kojima postižu gol i uvode meč u neizvesnu završnicu.

Klupa PMF-a bila je prinuđena da u 30. minutu i pri rezultatu 12:8 zatraži tajm-aut kako bi stabilizovale svoju igru u završnici meča. Pauza je urodila plodom, Jevtovićeva je iznudila sedmerac, ovog puta Nikolićeva je preuzela odgovornost, ali je njen pokušaj zaustavljen od strane Mitrovićeve. Samo dva minuta kasnije identična situacija viđena je na drugoj strani terena, Tančićeva je i ovog puta uzela loptu i pogodila nebranjeni deo mreže.

Imale su rukometašice Elektronskog priliku da se potpuno vrate u meč nakon što su sudije zbog protesta isključile Karalićevu, igrao se 36. minut.

Uspele su da postignu gol i sa igračicom manje na terenu, delovalo je da je sve rešeno i da pehar sigurno neće promeniti vlasnika, u 35. minutu rukometašice PMF-a imale su visokih četiri gola prednosti . Ipak, da se atmosfera na terenu još malo zakuva u poslednjim minutima postarale su se igračice Elektronskog, koje su najpre u 36. a zatim u 38. minutu postizale gol za dostižnih dva gola zaostatka – 13:11.

Tenzija na terenu je rasla, nijedna ekipa nije uspela da pronađe način da savlada protivničkog golmana sve do poslednjeg minuta. Na 60 sekundi do poslednjeg sudijskog zvižduka Zdravkovićeva je bila najsmirenija i u odlučujučim trenucima meča, podigla se na šut i uspela da  postigne pobedonosni gol.

Konačan rezultat glasio je (15:12) u korist rukometašica Prirodno matematičkog fakulteta, koje su ovom pobedom uspele da odbrane titulu osvojenu prethodne sezone.

Jovana Zdravković podelila je utiske sa Sportindeksom nakon finala i osvojene zlatne medalje:

“Zahvalila bih svojim saigračicama na pobedi i na prikazanoj igri. Na terenu se videla naša uigranost i smatram da je to ono što je presudilo u ovom meču. Čestitala bih takođe i ekipi Elektronskog fakulteta na odličnoj borbi tokom čitavog toka susreta”, zaključila je Zdravkovićeva.

Prethodni tekstPravni je šampion
Naredni tekstNiš slavi pobednike!
Student treće godine novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu, sportom se bavim od malena, a sportska dešavanja su uvek ispraćena u porodici kao praznik. Zanimaju me sportovi poput košarke i fudbala, ali se podjednako radujem uspesima naših sportista i u ostalim sportovima i disciplinama. Rad u Sportindeksu smatram odličnim iskustvom i prilikom da naučim osnove sportskog novinarstva na početku svoje karijere kao sportskog radnika i novinara.