Rukometašice na krilima publike do bronze!

169

U utakmici za treće mesto na Evropskim univerzitetskim igrama u Koimbri, u areni Mario Mešia, rukometašice Univerziteta iz Beograda savladale su Univerzitet za sport iz Kelna iz Nemačke rezultatom 28:25 (16:13). Utakmicu su bolje otvorile rukometašice nemačkog univerziteta, ali srpske predstavnice su polovinom prvog dela uspele da se vrate u meč, a potom i da preokrenu rezultat u svoju korist. Do kraja susreta stečenu prednost Beogradski univerzitet nije ispustio i rukometašice su osvojile prvu medalju za srpske predstavnike na igrama u Portugalu.

Duel je započeo veoma efikasnom igrom na obe strane terena. Golovi su postizani gotovo posle svake akcije u tim uvodnim minutima i nijedan tim nije uspeo da se rezultatski odvoji od protivnika. Igrao se četvrti minut, kada je nakon promašaja srpskog tima Nelisen pogodila za prvo vođstvo Nemica od dva razlike (5:3). Uvećale su tu prednost rukometašice Kelnskog univerziteta dva minuta kasnije preko Rotvinkel, a to je bio znak da Univerzitet iz Beograda zatraži tajm aut (8:5). Kratak odmor prijao je srpskim rukometašicama koje su polako krenule da se vraćaju u igru. Golovima Stekićeve i Đorđevićeve, zaostatak je smanjen na samo jedan gol, a onda je na scenu stupila i Terzićeva, koja je sa dva pogotka preokrenula rezultat (9:8).

Drugi deo prvog poluvremena obeležila je u redovima Beogradskog univerziteta čuvarka mreže Stranjanac, nakon čijih je nekoliko vezanih odbrana nemački tim zatražiotajm aut (12:10). Nisu uspele nemačke predstavnice da se povežu u napadu ni nakon predaha, što je srpski tim iskoristio i povećao prednost preko Cvijanovićeve (13:10). U poslednjih deset minuta poluvremena ušlo se sa prednošću srpskog tima od tri razlike, a do kraja zahvaljujući greškama rukometašica iz Kelna i raspoloženim igračicama ekipe iz Srbije razlika se nije menjala. U dvadesetšestom minutu Radovićeva je dobila žuti karton, ali se nakon dva minuta i iskupila, postigavši gol za kraj prvog poluvremena i rezultat od 16:13.

Poslednjih pola sata na ovom turniru za srpsku ekipu, otvorile su golovima Cvijanovićeva i Stojiljkovićeva, a uzvratile su Klingenberg i Šumaher (19:16). Nakon uvodnih 3:3, u nastavku Beljićeva je zaradila isključenje, međutim Rotvinkel nije iskoristila udarac sa sedam metara i rezultat je ostao nepromenjen. Beogradski univerzitet održavao je prednost sve do trinaestog minuta, kada je nakon još jednog neiskorišćenog penala Šumaher, Terzićeva sa dva nova pogotka povećala na plus pet (24:19). Sa tribina se u tim trenucima čula samo pesma srpskih rukometaša, koji su od početka turnira na svakoj utakmici bodrili svoje koleginice.

Rukometašice Kelnskog univerziteta pokušale su da se vrate u meč golovima Rotvinkel i Šmit, međutim tim iz Beograda uzvratio je sa dva gola preko Cvijanovićeve (27:23). U poslednjih deset minuta viđena su još samo tri pogotka. Nakon gola Rotvinkel, sa sedam metara pogodila je Cvijanovićeva, a poslednji pogodak na meču i na turniru  za Keln postigla je Nelisen, postavivši konačan rezultat od 28:25.

U pobedničkom timu Univerziteta iz Beograda, Kristina Cvijanović postigla je devet golova, a po pet puta mrežu su zatresle Jelena Terzić i Jelena Đorđević. Od rukometašica Kelnskog sportskog univerziteta, najviše puta, čak šest,gol pogađala je Svenja Rotvinkel

Pre rukometašica, na terenu su se našli i rukometaši Beogradskog univerziteta koji su slavili protiv norveškog predstavnika Univerziteta iz Osla sa ubedljivih 33:18, zauzevši tako sedmo mesto u generalnom plasmanu.