Rukometašice imaju nove šampionke – FON na tronu

567

Rukometna liga za studentkinje dobila je nove šampionke. Ekipa Fakulteta organizacionih nauka savldala je u finalu branioca titule, tim Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja sa 23:22 (10:10). U vrlo ujednačenoj utakmici, dostojnoj finala, rukometašice FON-a su zahvaljujući boljoj igri u napadu sredinom drugog poluvremena uspele da dođu do trijumfa.

Iako su imale dosta problema na poziciji golmana, s obzirom na to da prvi golman ekipe Tamara Jelić, koja je bila na golu sve do finalne utakmice,zbog povrede nije bila ni u sastavu ekipe, te da se već u desetom minutu utakmice povredila i Slađana Dabižljević, rukometašice FSFV-a pružile su veoma jak otpor ekipi FON-a koja je bila u naletu.

S druge strane, devojke sa FON-a odlučno su krenule od samog starta, rešene da svoju prvu sezonu posle četiri godine pauze krunišu titulom.

fon kraj

Duel neporaženih ekipa počeo je čvrstim odbranama. Igralo se snažno i odlučno. Prvi gol na utakmici postigla je Ćurkovićeva za početnu prednost branioca titule. Međutim, već u sledećem napadu rukometašice FON-a preko Aleksićeve dolaze do izjednačenja. Nisu popuštale u odbrani ni jedne ni druge, pa su ubrzo žute kartone zaradile igračice oba tima. Uspele su igračice FON-a da zahvaljujući pogotku sa sedam metara i iz igre dođu do 3:1, a zatim i do 5:2. Pokušavale su difovke da sa krilnih pozicija promene tok meča, ali je odlična na golu bila Jana Vasiljević. Povreda Dabižljevićeve, koju je na golu zamenila Sedlarević, nije mnogo poremitala igru difovki koje ubrzo prilaze na gol zaostatka (6:5). Usledio je period mirnije igre koji sa dva vezana pogotka prekida Kolundžić za prednost FON-a od 8:5.  Ipak, sa dva vezana pogotka Teodore Savić sa krila, ekipa DIF-a dolazi ponovo na -1. Kako se poluvreme bližilo kraju, ponovo su ekipe zaigralne snažnije u odbrani. Gruba igra kapitenke prošlogodišnjih šampionki Ćuruvije poslala je na klupu na dva minuta. Ali se njena ekipa nije predavala, pa je sa igračicom manje došla i do izjednačenja. U poslednja dva minuta viđena su dva tajm-auta i po gol na obe strane za konačnih 10:10 pred pauzu.

FSFV na kraju

Početak preostalih 20 min. obeležila je dinamična igra. Igralo se brzo i efikasno. Nakon prvog napada ekipa DIF-a je došla do svog drugog vođstva na utakmici (11:10), ali ni ono nije dugo trajalo. Ekipe su se rezultatski pratile sve di 15:15. Znatno bolje i raznovrsnije su u napadu zaigrale rukometašice FON-a od tog momenta. Pogađale su sa svih pozicija i došle do velika četiri gola prednosti (20:16). Međutim, nakon zatraženog tajm-auta, popravile su svoju igru igračice DIF-a. Krstović i Ćurković bile su precizne u napadima, pa dovode svoju ekipu na dva gola zaostatka (23:21). Veće prethodno vođstvo dovelo je do opuštanja u igri novajlija u ligi koje je rezultiralo izgubljenim loptama. S druge strane, na golu DIF-a dobro se pokazala Sedlarević koja je u nekoliko navrata zaustavila šuteve protivnica. Pogotkom Orlovićeve rukometašice FSFV-a prilaze na pogodak zaostatka minut pre kraja. Ipak, ni odbrana postavljena daleko ispred gola nije uslovila izgubljenu loptu FON-a i eventualni napad za poravnjanje. Sirena je označila kraj meča i pobedu ekipe Fakulteta organizacionih nauka.

IgračiceStatistika

igracice

statistika

Ekipu FON-a je do titule predvodila Dea Aleksić sa devet postignitih golova, koja je zbog pokazane igre izabrana i za mvp finalne utakmice. U timu Fakulteta za sport najraspoloženija u napadu je bila Suzana Krstović koja je šest puta zatresla mrežu protivnika, dok je Dunja Orlović dodala pet golova.

Iako nisu uspele da odbrane titulu, rukometašice DIF-a smatraju da su pružile dobru igru u finalnom duelu.
Bile su bolje. Mi smo se borile do kraja. Da smo imale još bar pet dodatnih minuta, možda bi meć prevagnuo i na našu stranu. Čestitamo pobednicima i nadamo se da ćemo naredne godine vratiti titulu“, rekla je Orlovićeva.

U ekipi FON-a ne kriju zadovoljstvo što su bogatu kolekciju trofeja upotpunile i titulom šampiona studentske lige. “Drago mi je da smo se vratile na velika vrata. Samo ovo finale je bilo uspeh po sebi. Dif je jedna kvalitetna ekipa i drago mi je da smo odigrale jednu ovako neizvesnu utakmicu. Čestitam protivničkoj ekipi i svojim saigračicama koje su se borile do poslednjeg atoma snage“, poručila je kapitenka FON-a Anđela Smolović.

Zadovoljstvo ostvarenim rezultatom nije krila ni najbolja igračica novog šampionskog tima.
Bila je stvarno teška utakmica i odlično smo se borile. Kroz ligu je bilo i težih i lakših utakmica. Ja bih naročito izdvojila onu utakmicu protiv Fakulteta bezbednosti, koja je bila vrlo slična ovoj“, poručila je za kraj Dea Aleksić.