Rukometašice FSFV-a brane titulu u finalu

273

Rukometašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja plasirale su se u finale Prve studentske lige posle pobede protiv ekipe Fakulteta bezbednosti rezultatom 19:14 (8:7). U finalnom meču FSFV će braniti trofej osvojen prošle sezone, a protivnik će im biti Fakultet organizacionih nauka. Bezbednost će se za treće mesto boriti u duelu sa timom Farmacije. Ovo polufinale bilo je repriza prošlogodišnjeg meča za zlato i ponovo je DIF uspeo da zabeleži pobedu. Bezbednost je predvođena sjajnom Jovanom Bogojević stekla prednost od 14:12 i priliku sa igračem više da je poveća, međutim aktuelne šampionke su serijom 7:0 došle do preokreta i plasmana u finale.

Osim početne prednosti DIF-a od 2:0, tokom celog prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. U timu Bezbednosti glavnu ulogu u napadu imala je Bogojevićeva, dok je na golu odlična bila Pavlovićeva. Sa druge strane FSFV je imao više raspoloženih igrača, pa samim tim i više opcija u napadu. Pred kraj poluvremena Ćuruvija je preciznim šutem u donji desni ugao gola dovela DIF u vođstvo od 7:6. Međutim, Bogojevićeva je iskoristila kontru i sjajno dodavanje preko celog terena Pavlovićeve za novo izjednačenje. Poslednji pogodak u prvom delu igre postigla je Ćurkovićeva za prednost FSFV na pauzi od 8:7.

IgračiceStatistika

Igracice

Prvih šest minuta drugog poluvremena protekla su u igri gol za gol, sve do rezultata 12:12. U naredna dva napada precizna je bila do tada nezaustavljiva Bogojević za prvo vođstvo Bezbednosti od plus dva (14:12). Savićeva sa DIF-a je zaradila isključenje, a Ćurkovićeva u sledećem napadu nije iskoristila priliku da smanji zaostatak. Osam minuta pre kraja Bezbednost je imala šansu sa igračem više da poveća na plus tri, ali ipak nije uspela. Od tog trenutka na terenu je dominirala ekipa FSFV-a. Došla je do izražaja fizička sprema i duža klupa šampionskog tima. Bezbednost nije imala nijednu izmenu, pa samim tim u takvoj završnici nije mogla da parira protivnicama. Kapitenka Ćuruvija je donela izjednačenje 14:14, a onda su se razigrale i ostale saigračice. Meč je završen ukupnom serijom od 7:0 Difovki i pobedom rezultatom 19:14.

U poraženom sastavu najbolja je bila već više puta pomenuta Jovana Bogojević sa 11 postignutih pogodaka. Kod pobednica Ćurkovićeva je bila precizna šest puta, a pratila je Ćuruvija sa četiri postignuta gola.

Najbolja igračica utakmice Bogojevićeva istakla je da njena ekipa nije imala sreće jer je ponovo bila nekompletna u najbitnijem susretu, kao i u prošlogodišnjem finalu.

Falila su nam dva jako dobra igrača, tako da sam ja s obzirom na tu činjenicu veoma zadovoljna kako smo odigrale. Dale smo sve od sebe, trudile se da dođemo do pobede, ali eto DIF je ipak bio bolji. Sve su to veoma kvalitetne igračice, znamo ih i van Studentske lige, dobro se poznajemo i utakmica je bila potpuno u duhu fer pleja. U duelu za treće mesto čeka nas odličan tim Farmacije, ali ako budemo u punom sastavu mislim da ćemo doći do trijumfa“, rekla je Bogojevićeva.

Kapiten pobedničke ekipe Nikolina Ćuruvija smatra da je 13. gol bio ključan za preokret DIF-a.

U prvom poluvremenu nas ništa nije htelo, kako mene, tako i ostale igračice. Naša sreća je bila što su one bile oslabljene. A opet sa druge strane žao mi je što smo pobedile nekompletnu ekipu Bezbednosti. Napravile smo mnogo grešaka, imale smo dosta izgubljenih lopti, bile smo neorganizovane u napadu, ali na kraju smo uspele da se vratimo u meč i zabeležimo bitnu pobedu. U finalu očekujem jako tešku utakmicu protiv FON-a, daćemo maksimum i nadam se da ćemo osvojiti titulu“, zaključila je Ćuruvija.