Rukometašicama FON-a zlato u USSB kupu!

617

Rukometašice Fakulteta organizacionih nauka osvojile su Kup studentkinja USSB-a pobedivši u finalu Univerzitet Singidunum 16:14 (9:7). Tim FON-a do zlata je vodila krilo Ivana Mihailović sa šest golova, dok je na drugoj strani Pašalić upisala sedam pogodaka.

Na početku meča su ekipe bile ujednačene, igralo se gol za gol (2:2). FON je potom postigao dva pogotka uzastopno (4:2), a priliku da smanji rezultat propustila je Pašalićeva pošto je promašila sedmerac. Ono što nije učinila sa sedam metara, jeste u sledećem napadu Pašalić, a novi gol timu iz Jove Iliča donela je Radulović. Preko iste igračice je FON stigao i do maksimalnih plus tri (7:4), no Singidunum se nije predavao i preko Vranješ i Pašalić spustio na 7:6 što je fonovke nateralo na tajm-aut u 16. minutu igre. Đorđevićeva je posle pauze vratila egal golom za Singi, ali je tim FON-a ipak bolje završio prvo poluvreme, pošto je Mihailović pogodila dva puta, a Vasiljevićeva odbranila penal Ivanovićevoj. Posle prvih 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 9:7 za FON.

Crveni kartoni 0 0
Drugi deo igre je počeo dobrim odbranama Vasiljevićeve i pogotkom Karadinovićeve za FON. Đorđević i Pašalić su ipak vratile svoj tim u igru (10:9), a priliku da ponovo izjednače su imale devojke sa Singidunuma kada je Radulovićeva isključena na dva minuta. Do izjednačenja, ipak, nije došlo, Karadinović je pogodila za 11:9, a potom je i Pašalić dobila dvominutnu kaznu (11:10). Tajm-autom na 10 minuta do kraja su igračice Singija pokušale da se reorganizuju. Veliki problem im je predstavljala Jana Vasiljević na golu FON-a koja je branila na visokom nivou. Poslednjih 10 minuta meča je proteklo u pokušajima Singidunuma da se vrati u meč, ali im to nije uspelo. Imale su nekoliko prilika da izjednače, ali nisu uspele. FON je koristio svaku grešku protivnika i održavao prednost preko Mihailovićeve i Radulovićeve za konačnih 16:14.
12 Vasiljević 9 Zović
Golman FON-a Jana Vasiljević, jedna od najzaslužnijih igračica u pobedničkoj ekipi sa 13 odbrana, pohvalila je igru protivnica po završetku meča. “Ekipa Singidunuma je igrala na znatno višem nivou nego što smo do sada navikli. Svaka pohvala za protivnike i za sve što su pokazali danas. Međutim, ja mislim da smo opravdali ulogu favorita u ovoj utakmici, dala je svaka devojka svoj maksimum i došli smo do ovog rezultata”, smatra Vasiljević.

Katarina Đorđević sa Singidunuma smatra da se njen tim borio do kraja meča, te da je ponosna što je član ekipe. “Utakmica je bila neizvesna do kraja. Iako je tim FON-a bio jači, naša ekipa se borila. Pokazale smo da jesmo tim i da imamo jednog jakog lidera u ekipi, a to je Jovana (Pašalić). Kapiten je pravi vođa ekipe, uvek je tu za nas da nam pomogne, najmalđa sam u ekipi i ponosna sam jer sam član ovog tima”, kaže Đorđević.