Rukometaši ostali bez polufinala

295

U okviru četvrtog dana Evropskih univerzitetskih igara u Koimbri rukometaši Beogradskog univerziteta izgubili su u četvrtfinalu od kolega iz Barselone rezultatom 27:25 (12:9).

Od prvog minuta bilo je evidentno da će meč biti neizvestan do kraja. Posle vodjstva od 5:2 igra beogradskih rukometaša je pala u krizu. Nizali su se dobri napadi protivnika i na poluvreme se otišlo rezultatom 12:9 za studente iz Barselone. Do 10 minuta pred kraj utakmice tim iz Beograda nije imao rešenje za igru protivnika. U tom poslednjem delu utakmice vidjena je mnogo bolja igra beogradskih rukometaša, ali nedovoljna za preokret. Na kraju meča 27:25 za ekipu Univerziteta iz Barselone. Najefikasniji u ekipi iz  prestonice Srbije bio je Radisav Laković sa osam pogodaka, dok se istakao i Antonije Pavić sa četiri gola. U španskom timu je Aleix Bages osam puta zatresao mrežu, dok je Marc Casanovas pogodio šest puta.

Meč za peto mesto rukometaši Beogradskog univerziteta igraju već sutra protiv Univerziteta Radboud iz Nijmegena od 12 sati po lokalnom, odnosno od 13 časova po srednjoevropskom vremenu.