Rukometaši FON-a vratili zlato u svoje vitrine!

1024

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka novi su šampioni Prve studentske lige. Oni su u finalnom meču savladali ekipu Rudarsko – geološkog fakulteta rezultatom 22:17 (11:7). Sjajna rukometna predstava odigrana je u SC „Banjica“ pred 1700 gledalaca. Fonovci su meč prelomili sredinom drugog poluvremena kada su od 14:11 došli do nedostižne prednosti od 19:11. Najzaslužniji za pobedu i najbolji igrač finala bio je Rastko Aničić, koji je postigao deset pogodaka.

Visok kvalitet igre, velika borba, pune tribine, odlična atmosfera i prenos uživo – već na samom startu su učinili da utakmica opravda epitet finala. Obe ekipe su motivisano ušle u meč sa velikom željom da dođu do zlata. Prvih nekoliko minuta obeležila je snažna odbrana, pa je bilo teško doći do gola. FON je prvi iskoristio igrača više posle isključenja Trivića i preko Miljakovića i Mirića je stigao do prednosti od 3:1. Ubrzo je RGF uzvratio i pogocima Nedeljkovića i Papovića došao do izjednačenja. Fonovci su više kombinovali u napadu, igrali su raznovrsno i bili su opasni sa svih pozicija. Biočanin i Aničić su golovima sa krila ponovo vratili na plus dva (5:3). Trivić sa RGF je sjajnim lobom smanjio zaostatak ali je posle toga zaradio drugo isključenje. Rukometaši RGF-a su tokom većeg dela prvog poluvremena igrali flastera na Ćiriću, pa je to ostavilo prostora ostalim igračima FON-a da se razigraju. U samoj završnici veoma rapoloženi Aničić, uz pomoć Miljakovića doveo je svoj tim do vođstva od četiri razlike. Na pauzi je rezultat bio 11:7.

RGF

Drugo poluvreme otvara RGF dobrim odbranama golmana i sa dva vezana gola Dimića smanjuje na 11:9. U narednom napadu u 24. minutu za FON svoj prvi gol postiže Ćirić, koji je do tada bio potpuno zatvoren, a Biočanin je sa krila vratio prednost sa poluvremena od četiri gola 13:9. Usledio je period igre u kome je dominirao na golu FON-a Branković, a u napadu Aničić, rukometaši RGF-a nisu imali rešenje za njihovu igru. Pored toga nisu imali ni sreće u napadu, pogađali su prečku više puta. Isključenje Dimića ostavilo je FON-u višak u napadu i priliku za izvođenje uigranih akcija. Ponovo je realizator bio Aničić, čijim su golom došli do vođstva od 19:11. Ipak, momci sa RGF-a se ponovo vraćaju u dobar ritam u završnici, pa sa tri gola razigranog Trivića prave seriju i na minut do kraja smanjuju na 20:16. Nije bilo više vremena za preokret, pa su Fonovci sigurnom igrom priveli meč kraju. Tačku na pobedu stavio je Biočanin za konačnih 22:17.

IgračiStatistika

igraci

statistika

Pored već više puta pomenutog Aničića, efikasni su u timu FON-a još bili Biočanin i Miljković sa po tri postignuta gola. Dok su Mirić i Ćirić loptu iza protivničkog golmana smestili po dva puta. Kod RGF-a najbolji je bio Nenad Nedeljković sa pet pogodaka. Trivić je bio uspešan četiri puta, a Dimić i Papović po tri.

Rukometaši Fakulteta organizacionih nauka su ovim trijumfom došli do sedmog zlata u poslednjih deset godina. Prethodnu sezonu su završili kao vicešampioni, a sada su se vratili na stazu starog uspeha. Sa druge strane momci sa RGF-a su posle petog i trećeg mesta u Studentskoj ligi, zasluženo otišli još jedan korak dalje i osvojili srebro.

Najbolji igrač meča Rastko Aničić ističe da je presudno bilo to što su imali više igrača u rotaciji, samim tim su i bili odmorniji u ključnim trenucima.

Bila je ovo baš teška utakmica, od početka smo igrali jako. Moram da pohvalim ekipu RGF-a, izuzetno su jak protivnik. Mislim da je ovo najbolje finale koje smo do sada odigrali. Borba je bila do samog kraja. Što se tiče moje partije jedna je od boljih, danas sam imao više sreće nego u nekim prethodnim utakmicama“, dodao je Aničić.

Predvodnik ekipe RGF-a Nenad Nedeljković priznaje da su protivnici na ovom meču bili ipak bolji tim.

Igrali su odlično, čvrsto, organizovano, imali su svojih desetak minuta na početku drugog poluvremena. Mi smo prišli na dva razlike, pokušali smo taktički da promenimo neke stvari. Ali napravili smo neke greške u odbrani, koje su oni kao iskusna ekipa znali da iskoriste. Čestitam i FON-u i svojoj ekipi na odličnoj sezoni. Za nas je bolji rezultat nego prethodne, a sledeće godine ćemo se vratiti i pokušaćemo da dođemo do zlata“, zaključio je Nedeljković.

Rukometaši FON-a su želeli da se zahvale svim sportskim ekipama sa fakulteta koje su došle da ih podrže, a posebnu zahvalnost duguju dekanu Martiću.

Sjajna utakmica, odlična rukometna predstava. Mislim da je prvi put ovoliki broj gledalaca došao da posmatra finale Studentske lige. Protivnicima čestitam na fer i korektnoj igri, prikazan je baš kvalitetan rukomet. Zaluženo smo na kraju pobedili. Pokazali smo našu koheziju, sve ono van terena smo preneli na teren. Diktirali smo tempo od samog početka. Dobro smo se spremili za ovo i bili smo sigurni u pobedu“, izjavio je za kraj Mirić.