Rukometaši FON-a pobedom nad PEP-om izborili finale

228

Rukometna ekipa Fakulteta organizacionih nauka u polufinalu Prve studentske lige bila je bolja od tima Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo rezultatom 23:18 (11:8). Fonovci su sredinom prvog poluvremena došli do osetnije prednosti i sve do kraja utakmice uspeli su da je zadrže. Ovim trijumfom rukometaši FON-a plasirali su se u deveto uzastopno finale, a u odlučujućem meču sastaće se sa ekipom RGF-a. PEP će se boriti za treću poziciju i bronzanu medalju u duelu sa timom Elektrotehničkog fakulteta.

Sam početak meča obeležila je veoma oštra igra u odbrani, pa su već u prvih nekoliko minuta sudije pokazale tri žuta kartona. FON je posle uvodne nesigurnosti došao do pogotka preko Ćirića, a ubrzo i do prednosti od 3:0. Rukometaši PEP-a prvi put su savladali raspoloženog protivničkog golmana Brankovića tek u osmom minutu meča, a precizan je bio Blagojević. Već u sledećem napadu iskoristili su i igrača više, pa je Malbašić smanjio na samo gol zaostatka. Međutim, FON zahvaljujući raspoloženom tandemu Ćirić – Mirić dolazi do najveće prednosti od 9:4. Do kraja poluvremena PEP je ušao u nešto bolji ritam, pa je razlika posle dve uspešne akcije Nedeljkovića na pauzi iznosila tri gola, rezultat je bio 11:8.

Drugih 20 minuta bolje otvaraju aktuelni vicešampioni predvođeni Aničićem. Njegovim pogocima sa krilne pozicije vratili su ranije stečenu prednost od plus pet (14:9). Rukometaši PEP-a su smanjili u više navrata na tri razlike, ali nisu uspeli da ozbiljnije priprete FON-u. Posle iskorišćenog sedmerca Nedeljkovića, rezultat je bio 18:15. Tačku na utakmicu stavio je već pomenuti Aničić, koji je sa četiri vezana gola doveo svoj tim do nedostižne prednosti od 22:15. Poslednja dva minuta protekla su u igri bez većih neizvesnosti, a krajnji rezultat bio je 23:18.

IgračiStatistika

igracii

statistika

Najefikasniji igrač u pobedničkom sastavu bio je Rastko Aničić sa sedam postignutih golova. Pratio ga je Stefan Ćirić koji je četiri puta bio precizan. Mirić i Biočanin dodali su po tri pogotka. Kad je u pitanju ekipa Visoke škole za poslovnu ekonomiju i preduzetništvo, bolji od ostalih bili su Nedeljković sa sedam golova i Malbašić sa pet.

Najbolji igrač utakmice Rastko Aničić ističe da je cilj ekipe bila pobeda na ovom meču i da je najbitnije da je to i ostvareno.

Na samom početku nismo dovoljno jako ušli u utakmicu jer smo ovog vikenda u klubu imali težak meč protiv Partizana. Ali na kraju smo uspeli da se izvučemo i sve je ispalo onako kako smo i planirali. Kad je finale u pitanju, uvek postoji neka pozitivna euforija s obzirom na značaj te utakmice. Mislim da ako budemo igrali našu prepoznatljivu igru da ćemo doći do titule“, izjavio je Aničić.