Rukometaši Elektronskog preko FSFV-a do pehara

59

Rukometaši Elektronskog fakulteta najbolja su ekipa ovosezonskog izdanja Univerzitetske lige Niša! Pobedom u finalu protiv Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 21:20 (12:10), Elektronci su to i zvanično potvrdili .

Krenuli su silno igrači Elektronskog od samog starta meča. Već u 1. minutu nakon prodora Ilića sudije su dosudile sedmerac, Jovanović je preuzeo odgovornost i postigao prvi gol za svoju ekipu.

Mladenović je dao sledeći gol, pa odmah nakon odbrane Todorovića istrčao kontru, ali njegov pokušaj loba nije bio precizan. Ristić je nakon sjajne timske odbrane preveo loptu, istrčao kontru i savladao golmana za 3:0.

U narednim minutima igralo se gol za gol, igrači FSFV-a uspeli su da povežu nekoliko dobrih napada i stignu do minimalnog zaostatka. Ristić je udvojen na crti, dosuđen je sedmerac koji je Tašković sigurno realizovao za 6:5.

Brzo su se trgli Elektronci, Mladenović je presekao dodavanje, dodao Stanišiću koji je lako rešio 1 na 1 sa golmanom.Usledio je prazan hod u igri Sportista, nekoliko izgubljenih lopti protivnici su sjajno iskoristili i na polovini prvog dela igre imali četiri gola prednosti,9:5.

Klupa FSFV-a zatražila je u 11. minutu tajm-aut nakon ove mini serije protivnika. Nakon kratkog predaha bolju igru prikazala je selekcija DIF-a, ponovo su prišli na samo gol zaostatka, u 18. minutu rezultat je bio 10:9.

Do kraja prvog dela igre golove za Elektronski postigli su Stanišić i Jovanović, dok je sa druge strane u poslednjem napadu precizan bio Dolić. Elektronci su tokom većeg dela prvog poluvremena bili ubedljivija ekipa na terenu i na odmor odlaze sa prednošću od dva gola, (12:10) .

Drugo poluvreme započelo je onako kako se prvo završilo, gol izabranika FSFV-a, koji ponovo prete da izjednače rezultat. U 22. minutu Ristić je isključen od strane sudija zbog povlačenja protivničkog igrača. Iskusni Stanišić koristi prostor i nakon finte dodavanja postiže prvi gol svoje ekipe u drugom delu za 13:11.

Po gol Stojkovića i Dolića na drugoj strani, Sportisti su ponovo kompletni. Usledili su minuti potpune dominacije rukometaša Elektronskog, redom su pogađali Mladenović koji je sjajnim šutem sa oko 10 metara savladao golmana i Stojković dva puta, u 30. minutu rezultat je iznosio visokih 17:12.

Ilić je bio brži od sudijskog zvižduka koji označava pasivan napad i snažnim udarcem postigao gol i vratio najveću prednost Elektronskom, na semaforu je stajalo 19:14. Od tog trenutka kao da su se probudili igrači FSFV-a , Tašković iz sedmerca, a potom i Stoiljković koji je bio najbrži u kontri postižu golove, smanjuju prednost i teraju klupu Elektronskog da u 33. minutu zatraži tajm-aut.

Uloge na terenu su se potpuno okrenule u poslednjim minutima meča. Nakon isključenja Stanišića u 34. minutu, Sportisti su nakon gola Ilića imali priliku da se u potpunosti vrate u meč.

Prazan hod u igri obe ekipe u narednim minutima, sve do 38. minuta kada je dosuđen sedmerac za Fakultet sporta. Tašković je i ovog puta preuzeo odgovornost, ali nije bio precizan, lopta je pogodila stativu.

U istom minutu nakon promašaja protivnika, Popović se u borbi za loptu našao na zemlji, potom je isključen zbog zadržavanja lopte.

Stanković je primio loptu od saigrača i postigao gol za 21:19, nakon čega su u 39. minutu rukometaši FSFV-a zaigrali presing na protivničkim igračima. Rizik im se isplatio, igrači Elektronskog delovali su zbunjeno, a nakon toga Ristić je napravio duplu i poklonio loptu protivnicima.

Usledila je prava drama u poslednjem minutu finala. Uspela je ekipa FSFV-a da postigne još jedan gol i imala sve u svojim rukama nakon lošeg napada protivnika.

Imali su Sportisti napad za nerešeno, lopta je kružila, došla do Taškovića koji je šutirao, ali je golman Elektronaca Todorović bio na mestu kada je to bilo najpotrebnije, zaustavio njegov pokušaj i obezbedio zlatno odličje svojoj ekipi.

Konačan rezultat ovog finala glasio je 21:20 u korist sastava Elektronskog fakulteta. U pobedničkoj ekipi najviše se istakao Mladenović sa 6 postignutih golova, pratio ga je još Ilić sa 4, dok je u sastavu FSFV-a najbolji bio Mitrović, koji je 3 puta savladao protivničkog golmana.

David Mladenović i Nikola Stojković u izjavi za Sportindeks istakli su timsku igru i pozitivnu atmosferu, koja je vladala u ekipi tokom cele sezone, kao najzaslužnije faktore za ovaj uspeh.

“Na početku je bilo jako teško dok smo se svi uklopili, jer je ovo jedna nova ekipa. Borili smo se tokom cele sezone, bilo je naporno, ali smo na kraju pre svega timskom igrom uspeli da dođemo do finala, iako to niko nije očekivao od nas, a mi smo još otišli i korak dalje i uspeli da osvojimo zlatnu medalju” , rekao je Mladenović nakon meča.

Sličnu ocenu meča dao je i Stojković. “Jako težak i neizvestan meč do samog kraja, bile su prilike kada je protivnik mogao i da nas stigne. Kao što je moj saigrač rekao, ovde nije odlučio individualni kvalitet, kao što je bio slučaj u mečevima u regularnom delu takmičenja, već timska igra, gde smo igrali svi za jednog i jedan za sve. Očekivanja su bila visoka od starta sezone, nadali smo se da možemo da osvojimo zlato, a celokupan trud i zalaganje nam se na kraju isplatilo. Zahvalio bih našim navijačima koji su bili fenomenalni tokom celog meča i pomogli nam da ostvarimo ovaj neverovatan uspeh”, zaključio je Stojković nakon osvojene titule .

Prethodni tekstOdbojkašice FSFV-a odbranile titulu
Naredni tekstOdbojkaši FSFV-a novi šampioni Lige
Student prve godine novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu,sportom se bavim od malena,a sportska dešavanja su uvek ispraćena u porodici kao praznik. Zanimaju me sportovi poput košarke i fudbala,ali se podjednako radujem uspesima naših sportista i u ostalim sportovima i disciplinama. Rad u Sportindeksu smatram odličnim iskustvom i prilikom da naučim osnove sportskog novinarstva na početku svoje karijere kao sportskog radnika i novinara.