Rukometaši Elektronskog otvorili sezonu pobedom protiv aktuelnog šampiona

104

U okviru Univerzitetske lige Niša proteklog vikenda snage su odmerili rukometaši Elektronskog fakulteta i aktuelni prvak, ekipa Fakulteta zaštite na radu. Pobedu je sjajnom igrom tokom većeg dela utakmice odneo sastav Elektronskog fakulteta rezultatom 26:20 (13:9) .

Meč je odigran u hali “Čair”. U uvodnim minutima susreta igralo se gol za gol, delovalo je da će ovo biti jako neizvestan duel.

FZNR je poveo preko Basarića koji je iskoristio loše postavljanje protivnika u odbrani i šutem sa zemlje pogodio nebranjeni deo mreže za 1:2.

Da rukometaši Elektronskog stvari neće prepustiti slučaju bilo je jasno već posle prve trećine meča. Rukometaši Elektronskog su u nastavku zaigrali bolje u odbrani, što je za rezultat dalo seriju 6:0, koju je nakon odbrane Todorovića završio Mladenović rutinskim golom iz kontranapada.

Usledila je mini serija Zaštitara, koji se pri rezultatu 8:3, sa 3 uzastopna pogotka Stojanovića, približavaju na tek dva gola zaostatka.

“Domaćini” su do kraja prvog dela stečenu prednost održavali, sve do poslednjeg napada kada se Stojković sa nekih 9m podigao na šut i pogodio, takoje ekipa Elektronskog na odmor otišla sa zasluženom prednošću (13:9).

U nastavku duela nije bilo preteranih uzbuđenja, ponovo se igralo gol za gol kao i na startu meča, a ekipa FZNR-a nije nalazila način da probije odlično postavljenu odbranu Elektronaca i unese dozu neizvesnosti pred poslednjih 10 minuta meča.

Elektronski fakultet Fakultet zaštite na radu
39 Nikola Todorović (G) 1 Petar Stamenković (G)
13 Jovan Ristić 21 Ivan Đurović

Poslednjih 10 minuta susreta obeležila je potpuna dominacija sastava Elektronskog fakulteta, koji je u tim trenucima iskoristio umor i pad koncentracije vidno nervoznih protivnika.

Seriju od 5:0 koja je i definitivno presudila ovaj meč započeo je Živković u 31. minutu pri rezultatu 21:16, kada je uspešno realizovao sedmerac koji je ranije uz isključenje dosuđen zbog prekršaja nad Ilićem.

Posle ubedljive prednosti i maksimalnih +10, Elektronski je izmešao postavu, glavni igrači su izašli iz igre na zasluženi odmor, a na terenu su se našli uglavnom igrači koji nisu imali preveliku ulogu u ovoj utakmici.

Rukometaši FZNR-a iskoristili su neiskustvo protivnika i serijom od 4 uzastopna gola meč priveli kraju, pa je tako konačan rezultat glasio 26:20 u korist Elektronskog fakulteta.

Crveni kartoni / /

Silno motivisana ekipa Elektronaca “osvetila se” aktuelnom šampionu za prošlogodišnji poraz i pokazala na samom startu takmičenja da ovog puta ima ambicije da stigne do samog vrha .

Elektronski je do pobede vodio Živković sa čak 10 postignutih golova, dok se u ekipi Fakulteta zaštite na radu istakao Stojanović sa 7 pogodaka.

Živković nije krio zadovoljstvo povodom pobede i tom prilikom istakao pozitivnu atmosferu koja vlada u ekipi:

“Nakon loše odbrane u prvih par minuta utakmice, uspeli smo da preuzmemo kontrolu dobrom organizovanošću u napadu, a kasnije i sve boljom odbranom napravimo razliku i održimo je do samog kraja. Istakao bih timski duh u ekipi i kolegijalnost koja se osetila i na terenu. Čestitao bih ekipi Zaštite na borbenosti, i poželeo sreću u nastavku takmičenja”.

Prethodni tekstFSFV slavio protiv Medicinskog u rukometnom klasiku
Naredni tekstKembridž bolji od Oksforda posle četiri godine
Student treće godine novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu, sportom se bavim od malena, a sportska dešavanja su uvek ispraćena u porodici kao praznik. Zanimaju me sportovi poput košarke i fudbala, ali se podjednako radujem uspesima naših sportista i u ostalim sportovima i disciplinama. Rad u Sportindeksu smatram odličnim iskustvom i prilikom da naučim osnove sportskog novinarstva na početku svoje karijere kao sportskog radnika i novinara.