Rudari zabeležili drugu pobedu u sezoni

450

Košarkaši Rudarsko-geološkog fakulteta savladali su Filozofski fakultet rezultatom 64:51 (13:16, 18:18, 19:5, 14:12) u okviru petog vikenda lige Univerziteta u Beogradu. Čak 56 poena upisao je trio RGF-a Anušić (21), Bogdanović (18), Mihailović (17), dok su najveći otpor kod filozofa pružili Milenković i Vujatović sa 17 odnosno 16 poena u hali „Radivoj Korać“.

Milenković je otvorio duel uspešnim pogotkom sa poludistance, da bi nakon dvojke Brajovića na drugoj strani, još jednom poentirao ispod koša (2:4). Anušić je preuzeo inicijativu u redovima RGF-a i sa sedam poena održavao svoj tim u igri, pošto su filozofi pogodili dve trojke i jednu dvojku (9:12). Druga polovina prve četvrtine protekla je u velikom broju promašaja, posebno izvan linije 6.75. Timovi nisu uspevali da pronađu napadački ritam, samo po četiri poena postigli su do kraja ovog perioda igre (13:16).

Luka Milinković
Na isti način započeta je i druga četvrtina, prvih šest napada proteklo je bez realizacije. Neefikasnost je prekinuo Šapić vezavši pet poena za ekipu iz Čika Ljubine, dok je između njegovih koševa Mihailović pogodio za rudare (15:21). Pred završna dva minuta poluvremena RGF je spustio razliku na minus dva (21:23). Tada su se timovi konačno raspucali, ponovo se istakao Anušić sa novih sedam poena, dok je Milenković uzvratio sa pet. Na veliki odmor otišlo se s prednošću Filozofskog fakulteta od 31:34.

Serijom 7:0 otvoreno je drugo poluvreme i RGF je poveo prvi put od drugog minuta meča (38:34). Izgledalo je da filozofi imaju odgovor, Vujatović je dao po jednu trojku i dvojku, međutim to je bilo sve što su prikazali do kraja treće deonice (38:39). Rudari su „zategli“ u odbrani, igrali agresivnije nego u prve dve četvrtine kada su napravili samo tri faula i to je dalo rezultat. Mihailović je dva puta pogodio za tri i bio najzaslužniji što je njegova ekipa stekla velikih plus jedanaest (50:39).

Poslednji kvartal protekao je bez rezultaskih oscilacija, RGF je sigurno čuvao stečeno vođstvo. Vujatović je bio jedini raspoložen igrač kod protivnika, ali nisu ga pratili njegovi saigrači. Na drugom kraju terena, sve konce igre Rudarsko-geološkog fakulteta uzeo je Bogdanović. Razigravao je timske kolege i bio veoma uspešan u prodorima, da bi na samom kraju utakmicu „začinio“ atraktivnim zakucavanjem. Konačan rezultat bio je 64:51 u korist RGF-a.