Rudari srušili Građevinski posle preokreta

691

Košarkaši Rudarsko geološkog fakulteta savladali su Građevinski fakultet 63:57 (13:21, 17:11, 14:17, 19:8) u Ligi Univerziteta u Beogradu. Utakmica je bila uglavnom izjednačena, mada je prednost građevinaca išla i do 11 poena. RGF-ovci nisu dozvolili da to previše utiče na njihovu igru, te su dobrom odbranom uspeli da preokrenu i pobede.

Početak utakmice obeležile su trojke na obe strane. Napadi su bili dobro organizovani, a odbrane su činile sve da spreče pogotke, ali bezuspešno. Andrejević je predvodio RGF svojim poenima i dobrom odbranom na perimetru do prednosti 11:8 posle pet minuta igre. To međutim nije uzdrmalo Građevinski. Ovaj tim je do kraja četvrtine zategao odbranu i dozvolio protivniku još svega dva poena, pritom postigavši 13! Krali su lopte i iz toga razvijali kontranapade koje su pretvarali u lake poene. To je sprečavalo odbranu rudara da se postavi, stoga je i bila neefikasna u završnici prvog perioda. Prva četvrtina završena je 21:13 u korist Građevinskog fakulteta.

Drugi kvartal je trojkom otvorio Todorić za plus 11 (24:13). RGF-ovci su započeli četvrtinu sa tri vezana promašaja, ali su to kasnije uspeli da poprave pogocima Todorovića i Milića. Na šest minuta do kraja poluvremena, dosuđen je nesportski faul Premoviću, pa je tim Rudarsko geološkog fakulteta imao priliku da uhvati priključak i još više se približi protivniku. Andrejević je pogodio oba slobodna bacanja, a potom je bio siguran i za dva poena (26:21 za građevince). Prelević je pogodio i povećao na plus sedam, a Todorović je posle saradnje sa Anušićem vratio minus pet. Potom je usledila nesportska lična greška, ovog puta u korist građevinaca. Mitrović je bio siguran sa penala, ali nije bilo realizacije dodatnog napada. Anušić je pogodio trojku na asistenciju Andrejevića za minus tri (30:27) na šta je klupa Građevinskog reagovala tajmom. Posle pauze su Građevinci preko Todorića poentirali za dva, a istom merom je odgovorio Prelević, s tim što je dobio i dodatno slobodno bacanje koje je relizovao za 32:30 na poluvremenu za građevince.

Ležaja
Tim iz Bulevara kralja Aleksandra je u drugo poluvreme ušao serijom 7:2 (39:32). RGF je na početku uspeo da izjednači preko Anušića, ali je potom usledila serija pogodaka na suprotnoj strani što je primoralo rudare na minut odmora. Posle pauze, Anušić je ponovo poenitrao uz faul, a trojkom je uzvratio Ležaja. Dinić je u sledećem napadu građevine zakucao u kontri, a na to je odgovorio Brajović poenima posle prodora uz faul. Todorić je ponovo bio čovek koji je držao ključeve napada Građevinskog u svojim rukama, te je pogodio za dva (46:37), a potom je usledila serija 7:0 RGF-a za minus od samo dva poena (46:44). Međutim, nije bilo novog izjednačenja, s obzirom na to da su građevinci pred kraj četvrtine zaigrali jače u odbrani i potom to nagradili trojkom preko Mitrović za plus pet pred ulazak u završni deo ove utakmice (49:44).

Posledna četvrtina je u potpunosti pripala igračima RGF-a. Iako je Građevinski bio bolji u skoro svim statističkim kategorijama, to nije uspeo da pretvori u peone, dok je sa druge strane, to pošlo za rukom geolozima. Građevinci su veoma loše šutirali u prvi pet minuta ovog perioda (2/10 iz igre), a to su RGF-ovci iskoristi kako bi prišli na minus tri (53:50). Klupa građevine je reagovala tajmom tri minuta pred kraj, ali se ništa značajnije nije promenilo. Andrejević je na nešto više od dva minuta do završetka meča pogodio trojku za izjednačenje (53:53). Potom su Anušić i Brajović doneli prednost od četiri poena pogocima sa linije penala (57:53). Dinić je pogodio za dva (57:53 za RGF), a to su bili i jedini poeni do kraja meča ekipe Građevinskog. Rudari su igrali pametno u završnici, nisu se zaletali i čekali su protivnika da napravi faul kako bi sa linije za slobodna bacanja potvrdili pobedu, što se i desilo. Krajnji rezultat je bio 63:57.