Ristić prejak za matematičare

661

Poljoprivredni fakultet pobedio je Matematički fakutlet rezultatom 40:34 (8:11, 11:7, 10:8, 11:8), u okviru šestog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Aleksa Ristić sa postignutih 16 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je Ognjen Janković sa Matematičkog fakulteta doprineo sa svojih 15 poena i 8 skokova.

Utakmica se igrala sa velikom dozom nervoze što se odrazilo na igru obe ekipe. Šut za 3 poena je bilo glavno oružje i za poljoprivrednike i matematičare. Utakmicu je otvorio Ristić preciznim šutem za tri poena, nakon toga bilo je par minuta igre bez poena. Stamenić je upisao prve poene za matematičare pogodivši šut za tri. Nakon njega, koji minut kasnije Stojanović je takođe pogodio šut za tri poena i doneo prednost svojoj ekipi (6:5). Vasić je bio precizan još jednom sa linije 6,75, međutim, Janković je napravio seriju od 5 poena, gde je 3 poena postigao sa linije slobodnih bacanja za kraj prve četvrtine (11:8).

15 Ristić A.
Poljoprivredni fakultet je uspeo da se rezultatski približi u drugoj četvrtini, a na kraju i da preokrene rezultat u svoju korist. Mitić je bio precizan sa linije za tri poena u ključnim momentima i na taj način održavao prednost svoje ekipe (19:16). Matematičari su pokušvali sa šutem za tri poena, ali je nervoza učinila svoje. Đokić je bio agresivan u skoku u napadu, dok su Mijušković i Stojanović pokušavali sa linije za tri poena (33:27). Do kraja utakmice Poljoprivredni fakultet je diktirao tempo igre. Prednost svoje ekipe su uspevali da sačuvaju Ristić, Mitić i Todorović šutevima za tri poena (40:34).