RGF ubedljiv protiv saobraćajki

109

Rukometašice Rudarsko-geološkog fakulteta zabeležile su trijumf nad Saobraćajnim fakultetom 16:6 (9:2) u okviru poslednje utakmice nedeljnog programa SUUB lige. RGF-ovke su od početka nametnuli svoj ritam, a obe ekipe su igrale sa dve igračice manje u polju.

Stanišković je otvorila utakmicu golom za vođstvo RGF-a, ali je istom merom uzvratila Milošević. U sledećem napadu su geološkinje izgubile loptu, a to je iskoristila Pantićeva i donela, ispostaviće se, jedino vođstvo saobraćajkama. Orozovićeva je izjednačila na 2:2, a od tog momenta su devojke sa RGF-a postigle šest pogodaka, ne primivši nijedan! U ovom naletu se najviše istakla Stanišković. RGF je igrao odlično u odbrani, ukrale su rukometašice ove ekipe nekoliko lopti, te je i ova činjenica doprinela njihovoj ubedljivoj prednosti. Na poluvremenu je bilo 8:2 u korist Rudarsko-geološkog fakulteta.

Početak drugog poluvremena je dosta ličio na prvi deo igre. Orozović i Đorđević su pogodile za prednost od osam golova (10:2), a među stativama je stajala Širadović koja je bila nepremostiva prepreka za rukometašice Saobraćajnog fakulteta. Ipak, saobraćajke su zaigrale nešto bolje u drugom poluvremenu. Prvi gol još od početka utakmice je postigla Miloševićeva, ali je odbrana bila slabiji deo tima. Denić i Stanišković su ponovo pogodile (12:3), a potom je usledio gol Maje Mijatović za Saobraćajni (12:4). Prvu dvocifrenu prednost je rudarima donela Denić sa dva uzastopna gola iz kontra-napada, a posle ove mini serije je usledio nešto tvrđi period igre. Viđeno je nekoliko izgubljenih lopti na obe strane, no kraj golgeterskom postu u obe ekipe je usledio posle gola Manojlovićeve za Saobraćajni. Stanišković i Denić su donele još dva pogotka RGF-u, a tačku na ovu utakmicu je stavila Milošević golom za konačnih: RGF 16, Saobraćajni 6.

U timu RGF-a je najefikasnija bila Stanišković sa sedam pogodaka, dok se na drugoj strani istakla Miloševićeva sa tri.

Kapiten RGF-a Jelena Denić je izjavila da je ovo bila dobra utakmica, a istakla je da joj je drago zbog druge pobede nad Saobraćajnim fakultetom: “Od samog starta smo nametnule svoj ritam igre. Iako smo bile oslabljene neigranjem nekoliko igračica, kao i protivnice, borile smo se. Ovo je bila dobra utakmica i drago mi je što smo drugi put savladale ekipu Saobraćajnog fakulteta”, završila je bek rudara.