RGF siguran protiv Geografskog

280

Košarkaši Rudarsko-geološkog fakulteta savladali su ekipu Geografskog fakulteta rezultatom 53:38 (16:8, 4:10, 15:11, 18:9) u okviru SUUB košarkaške lige. RGF je imao prednost u toku celog meča, a ključna je bila serija RGF 14:0 u prvoj deonici.

Utakmica je otvorena pogocima za tri poena na obe strane. Prvo je precizan bio Đurić za Geografski, a izjednačenje RGF je doneo Brajović. Đurić je u sledećem napadu napravio faul koji je okarakterisan kao nesportski, a slobodna bacanja je iskoristio Todorović posle kojih su geolozi imali posed. Anušić je pogodio iz okreta nakon penala Todorovića i tako iskoristio priliku da poveća prednost svoje ekipe (7:4). Geografski je ređao promašaje (šest u nizu), dok su na drugoj strani Todorović i Anušić nastavili da pogađaju. Pri rezultatu 14:3 u korist RGF, Geografi su zatražili tajm-aut. Po povratku sa pauze, Radojković i Jovanović su vezali pet poena za Geografski fakultet, dok je Brajović postigao poene sa penala. Skok je takođe bio na strani rudara, što se odrazilo na ishod ovog dela igre. Na kraju ovog dela igre, Rudarsko-geološki je imao prednost – 16:8.

Iako su imali prednost, igra RGF nije bila na nivou iz prvog dela utakmice. Promašili su šest od sedam šuteva na početku  drugog perioda, a dva poena je ubacio Crnogorac. Ovo je geografija iskoristila kako bi prišla na minus pet posle kontre i poena Radojkovića (18:13). Tajm-autom su geolozi pokušali da preseku ovu seriju, ali je odmah posle predaha Aleksić postigao trojku i doneo smanjenje zaostatka Geografima na minus dva (18:16). RGF je nastavio da promašuje, ali posle ove serije od 8:2, Geografija nije uspela da pređe u vođstvo. rudari su zaigrali čvršće u defanzivi i okončali ovaj nalet protivnika. Anušić za RGF i Ratković za geografiju su još bili strelci u ovom delu igre, pa je na poluvremenu bilo 20:18.

Treći period je bio dosta bolji za RGF, naročito u odbrani. Prvih nekoliko minuta, Geografski nije uspeo da uputi šut ka košu. Čvrsta odbrana je bila okidač Rudara za seriju 7:0, a alarm geografa za tajm-aut posle tri minuta igre u drugom poluvremenu. Ovog puta, Geografi su posle pauze zaigrali dosta bolje u napadu, vezavši sedam poena. Međutim, serija poena RGF nije prekinuta, a Anušić i Dimitrije su vezali trojke i uz sigurno izvođenje penala Brajovića održavali prednost svoje ekipe. Geolozi su tokom ove četvrtine igrali veoma jaku odbranu, ali nisu imali ni jedan faul. To se promenilo posle nesportske lične greške, koja je dala priliku geografima da ponovo uhvate priključak. Džombić je iskoristio oba slobodna bacanja, kao i ekstra posed za pogodak sa poludistance posle koga je na semaforu stajalo 35:29 za RGF pred ulazak u odlučujuću četvrtinu.

Andrejić je pogodio posle rolinga za RGF na početku završnog perioda, ali su Jovanović i Bulatović su iskoristili prostor koji im se ukazao i smanjili zaostatak na minus tri (37:34). To je, muđutim, bilo sve što su geografi uradili u toku ove utakmice. RGF je prekinuo seriju protivnika tajm-autom, posle koga je zaigrao čvrsto u odbrani iz koje je uspevao da poentira iz kontre. Najlepši momenat utakmice desio se posle ukradene lopte Brajovića kada je isti igrač u kontranapadu zakucao pored svog čuvara. Đurić je poentirao na drugoj strani, ali je je to bilo nedovoljno da ponovo pokrene svoj tim u borbi za pobedu. Brajović je nastavio da igra agresivnu odbranu, ukravši još nekoliko lopti koje je potom pretvarao u poene. Do kraja utakmice su geografi postigli još dva poena preko Ratkovića, pa je meč završen rezultatom 53:38 za RGF (serija Rudara 16:4 u poslednih pet minuta meča).

Najefikasniji u redovima Rudarsko-geološkog fakulteta bio je Brajović sa 14 poena tri asistencije i četiri ukradene lopte. Pratili su ga Anušić i Todorović sa po 11 poena. Na drugoj strani se istakao Ratković sa 10 poena.

Bek Rudara Dejan Fržović je pohvalio svoj tim i istakao da je zadovoljan pobedom. „Dobro smo otvorili utakmicu, ali smo iznenada pali u igri u drugoj četvrtini. U drugom delu meča smo dodali gas i na kraju zasluženo slavili“, objasnio je Fržović.