RGF savladao farmaciju u drugom kolu lige Univerziteta u Beogradu

255

U okviru drugog kola košarkaške Univerzitetske  Lige u Beogradu, košarkaši Rudarsko-geološkog fakulteta su ovog vikenda u hali Radivoj Korać savladali igrače Farmaceutskog fakulteta rezultatom 49:43 (14:11, 15:2, 11:22, 9:8).  Najefikasniji igrač utakmice bio je farmaceut Bogojević sa datih 17 poena i tri asistencije.

Prvi deo utakmice  je započet  dobro organizovanim napadima i kontranapadima obe ekipe. Prve poene dao je RGF, ali ni farmaceuti nisu mnogo zaostajali. I jedni i drugi su celu četvrtinu igrali sa istom taktikom i pred kraj prve deonice rezultat je bio izjednačen (11:11). U poslednjim sekundama Todorović  je pogodio trojku i krajnji rezultat prvog dela postavio 14:11 u korist rudara.

Popović V.
Košarkaši farmacije na samom početku drugog dela su posustali. Nisu uspevali da zaustave prodore protivničke ekipe, što su ovi koristili i brzo dolazili do lakih poena i povećavali svoju prednost. Osim dobro organizovanih napada, RGF-u je od ruke išlo i šutiranje trojki pa su u ovom periodu uspeli da ubeleže tri (Todorović  F, Milošević i Anušič). U više navrata protivnici su pokušavali da im uzmu loptu i krenu u kontranapad, što su ovi uspešno zaustavljali. Za celu drugu četvrtinu farmaceuti su uspeli da postignu samo jedan koš, tako da je krajnji rezultat druge deonice bio 29:13 za RGF.

U drugo poluvreme, nakon kratke pauze, košarkaši Farmaceutskog fakulteta su ušli spremniji i organizovaniji nego ranije. Zbog velike razlike na kraju prvog poluvremena rešili su da protivnike sustignu na lakši i brži način, trojkama. Tu se istakao već pomenuti Bogojevć koji je u ovoj četvrtini imao niz od tri trojke, odnosno devet vezanih poena, dok je odmah iza njega bio njegov saigrač Jevtić sa dva poena manje. Iako su u ovom delu uspeli da daju 22 poena, što je duplo više od poena koje su postigli igrači Rudarsko-geološkog fakulteta  (11) ,farmaceuti nisu uspeli da sustignu ili pređu u vođstvo nad protivnicima. Rudari ni u jednom trenutku nisu posustali, niti dopustili da ih nadvladaju protivnici te su i treću četvrtinu završili sa prednošću od pet poena, odnosno rezultatom 40:35.

Poslednja četvrtina, s obzirom na prethodno angažovanje obe ekipe, je bila neizvesna. RGF je bio u vođstvu, pa su u tom ritmu i nastavli, veliku prednost su obezbedili poenima koje su nizali Anušić i Amorejević. S obzirom na to da su geolozi dobro čuvali svoj reket i uspešno zaustavljali gotovo svaki napad protivnika, farmaceuti su se oslanjali na koševe za tri poena što, međutim, nije bilo dovoljno, pa uprkos pogocima Bogojevića i Jevtića ostali su u zaostatku od šest poena i doživeli poraz rezultatom 49:43.