RGF pokazao pobednički mentalitet i slavio portiv Šumarskog

670

Odbojkašice Rudarsko-geološkog fakulteta savladale su koleginice sa Šumarskog fakulteta rezultatom 2:1 (25:12, 22:25, 15:10) u okviru Lige Univerziteta u Beogradu. Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Petrovićeva sa 10 poena, dok se u poraženoj ekipi istakla Stojanovićeva sa devet postignutih poena.

Igračice RGF-a su odlično započele meč, napadima iz zone četiri, a prednjačila je Petrovićeva preciznom realizacijom. Umnogome su im pomogle i suparnice, koje su serijom grešaka na mreži od samog početka ušle u kontra ritam. Čak 14 grešaka su napravile odbojkašice Šumarskog fakulteta u prvom setu, a takvom igrom nisu mogle da pariraju raspoloženim protivnicama. Igralo se požrtvovano sa obe strane mreže, sa mnogo dugih i neizvesnih poena, koje je uglavnom osvajala ekipa RGF-a. Pri rezultatu 22:10, Milojkovićeva je povredila skočni zglob, te je morala da napusti igu, što je predstavljalo veliki hendikep za njenu ekipu u nastavku, s obzirom na to da nisu imali više rezervnih igračica. Prvi set je završen u korist RGF-a 25:12.

U drugom setu je do izražaja došlo odsustvo Milojkovićeve, što su igračice Šumarskog fakulteta iskoristile i došle do nešto osetnije prednosti. Antanasijevićeva se probudila i napadima iz zone četiri uspela da razmrda svoju ekipu. Prijem je služio obe ekipe, pa se serija dugih i neizvesnih poena nastavila, a ovoga puta su odbojkašice Šumarskog fakulteta izlazile kao pobednice iz većine njih. RGF je uspeo da se vrati u meč, pre svega realizacijom Colićeve, te da preokrene rezultat (22:20). Međutim, proradio je servis Stojanovićeve na drugoj strani, što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima (25:22).

12 Radović M.
Početak odlučujućeg seta igrao se po šablonu poen za poen. Servis je nastavio da služi Šumarski fakultet, ali je Colićeva na drugoj strani održavala svoju ekipu u igri. Pri rezultatu 6:6, igračice Šumarskog fakulteta napravile su novu seriju grešaka, sličnu onoj iz prvog seta, kojom su protivnicama dozvolile osetnije vođstvo (10:7). RGF nije uspeo da organizuje napade kojima bi zatvorio utakmicu, međutim, to im se nije obilo o glavu. Serijom od pet grešaka, mahom na mreži, Šumarski fakultet je zapečatio svoju sudbinu na ovom meču, a za neke naredne će morati značajno da popravi realizaciju. RGF je pokazao čeličnu volju i odličnu odbranu, uprkos velikom hendikepu koji ih je zadesio krajem prvog seta, te zasluženo slaviona ovom susretu (15:10).
Statistika Rudarsko-geološki fakultet Šumarski fakultet
Poeni iz igre 26 18
Greške iz igre 14 26
As servisi 2 1
Servis greške 8 4
Poeni iz bloka 2 1
Colićeva je bila zadovoljna pristupom svoje ekipe na ovom meču. “Odigrale smo korektnu utakmicu, mada smo mogle i mnogo bolje, međutim, povredila nam se drugarica. Imale smo grešaka, kao i one, ali, s obzirom na to da je ovo prva pobeda, zadovoljna sam ishodom. U nastavku očekujem da ćemo se mi malo bolje organizovati i dolaziti na utakmice, pa će i rezultati doći”, istakla je Colićeva.