RGF nastavio trijumfalni niz

385

Rukometaši Rudarsko-geološkog fakulteta savladali su ekipu Ekonomskog fakulteta rezultatom 23:20 (13:9). Aktuelni vicešampion Prve univerzitetske lige je, uprkos lošoj uvertiri, uspeo da nadigra raspoložene Ekonomiste i zadrži status jedine neporažene ekipe grupe B.

Georudari su u ovom meču nastupili u oslabljenom sastavu. Veliki hendikep za lidera grupe B bio je izostanak najskusnijeg igrača Nenada Nedeljkovića. Obe ekipe su u meč ušle rasterećeno, Georudari kao favorizovana ekipa, a EKOF kao autsajder koji je verovao u iznenađenje. Ekonomisti su na startu poveli 1:2, uzastopno zaustavivši dva napada svog protivnika. Već tada se videlo da će RGF morati da se pomuči na putu do nove pobede, a potvrda ove tvrdnje usledila je već u narednim minutima. Georudari su tokom tri uzastopna napada izgubili loptu, ali Ekonomisti nisu realizovali svoje kontre. Kazna za lošu šutersku seriju EKOF-a stigla je u drugoj polovini prvog poluvremena kada je RGF golovima Papovića preokrenuo rezultat na 9:6. Ekonomisti su ponovo preuzeli inicijativu u napadu, ali je golman Jović bio na visini zadatka. Tačku na prvi period igre stavio je Trpković, za +4 u korist RGF-a (13:9).

12325952_1002731979763820_1819528369_o

EKOF je i u drugom poluvremenu imao veći posed lopte, ali su problemi u realizaciji ponovo koštali igrače u belim dresovima. Rukometaši RGF-a su, sa druge strane, svoju priliku tražili u kontrama. Iskoristili su pad koncentracije igrača Ekonomskog fakulteta i došli do ‘’viška’’ od pet golova (16:11). Međutim, za EKOF ova rezultatska razlika nije značila kraj utakmice. Napravili su seriju od 5:1 i primorali Georudare da zatraže tajm-aut. Usledila je neizvesna završnica, ali je RGF pronašao recept za pobedu. Ispostavilo se da je smena golmana bila presudna za pobedu lidera grupe B. Na gol je umesto iskusnog Jovića stao mladi Uroš Korać i začarao mrežu RGF-a. Georudari su u samoj završnici iskoristili prednost igrača više i poveli sa 20:18. EKOF je pokušao da dođe bar do izjednačenja, ali je Korać bio na visini zadatka. Meč je završen rezultatom 23:20.