RGF još jednom pokazao da je bolji od Farmacije

546

Košarkaši RGF-a su svladali Farmaceutski fakultet rezultatom 58:47 (13:16, 19:10, 17:12, 9:9) u okviru osmog kola košarkaške Univerzitetske Lige u Beogradu. RGF je, kao i u prethodnom susretu u hali Radivoj Korać, u okviru drugog kola, imao lošiji start od protivnika, što su tokom ostatka meča nadoknadili. U pobedničkim redovima najefikasniji je bio Popović sa 19 upisanih poena čemu je pridodao i dve asistencije, kao i četiri skoka.

Meč je otvorio farmaceut  Đorđević, već u narednom napadu Rakić je izjednačio rezultat. U nastavku farmaceuti su  pogođenim slobodnim bacanjima Pavlovića imali blagu prednost (4:2). Ona nije trajala dugo, Rakić je ponovo bio precizan ispod koša i to dva puta za redom. Popović je iz drugog pokušaja pogodio prvu trojku za Farmaciju, a odmah za njim je Pavlović upisao dodatna dva koša, čime su za svoju ekipu ostvarili prednost od sedam poena (13:6). Andrejević i Brajović su u nastavku smanjili prednost protivnika na dva poena (13:11). Već pred kraj četvrtine Milošević je pokušavo da izjednači rezultat, ali poslednju reč je postavio Popović uz pomoć kojeg farmacija završava četvrtinu sa plus tri poena (16:13).

Marković M.
U drugoj četvrtini RGF-ovci su nametnuli novi ritam igre protivnicima. Boljim rasporedom igrača u napadu, brzo su izjednačili rezultat, ali i prešli u vođstvo poenima Miloševića (20:17). U pokušaju da se vrate na čelo igre, Bogojević je pogodio trojku za izjednačenje (20:20). Gotovo tokom cele četvrtine Milošević i Popović su naizmenično ređali poene, dok se farmaceuti  nisu pomakli sa 20 poena do poslednjeg minuta (29:20). U poslednjim sekundama su uspeli da pribeleže šest poena, ali nedovoljno da sustignu rudare, pa su četvrtinu ipak završili minusom od šest poena (32:26).
Ukradene lopte 11 8
Treća deonica, kao i prethodna, nije bila najbolja za Farmaceutski fakultet. Da smanje razliku pokušavali su brzim napadima, kao i trojkama u kojima nisu imali puno sreće (2/5). RGF je kao i ranije, laganim ritmom i već utvrđenom taktikom, koja se zasnivala na nedovoljno jakoj odbrani protivnika, ređao koševe i povećavao prednost. Najuspešniji RGF-ovci su bili Popović, koji je u trećem delu dao osam poena, a odmah iza njega Todorović i Andrejević sa po četiri koša. Oni su treću četvrtinu priveli kraju sa prednošću od 11 poena(49:38).

U poslednjoj deonici snage su bile izjednačene. Obe ekipe su postigle po devet poena, ali je RGF zbog ranije stečene prednosti odneo pobedu. Najviše pažnje je svakako privukao Tošić koji je sam postigao svih devet poena za Farmaciju, dok su rudari zajedničkim  snagama doveli rezultat na 58:47 i pobedili.

Po završetku meča trener Rudarsko-geološkog fakulteta Nikola Mijatović je izjavio da u nastavku očekuju nove pobede, ali i da što bolje privedu ovu sezonu kraju. “Utisci su pomešani, igrali smo vrlo loše generalno , ali bitna je pobeda. 6-0 skor je najbitniji u ovom trenutku”, dodao je Mijatović.